Кабмін відзвітував європейцям про події на Євромайдані: 190 осіб під вартою

Ще 95 осіб опинились під домашнім арештом.

Під час розслідування кримінальної справи за фактами вчинення злочинів під час подій на Євромайдані з 28 лютого 2014 року до 13 січня 2015 року до відділків міліції було доставлено 416 осіб.

Про це йдеться у відповіді українського уряду на звіт Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК), який є у розпорядженні ТСН.

При цьому 347 осіб затримали за підозрою у вчиненні злочину за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України. Щодо 389 осіб було оголошено підозру у скоєнні злочинів за вказаною вище статею, 190 з яких обрали міру запобіжного заходу перебування під вартою, 95 осіб опинились під домашнім арештом, а двом особам визначили заставу.

Також у доповіді зазначається, що Слідчим управлінням МВС за фактами злочинів було порушено кримінальну справу за ч. 3 ст.27, ч. 3 ст.365, ч.3 ст.27, а також пунктів 1, 5, 12 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України. Розслідуванням займаються слідчі Генпрокуратури.

У свою чергу, злочини за фактом скоєння вбивств двох і більше осіб, особливо смерті 13 працівників правоохоронних органів під час масових акцій протестів у центрі Києва об'єднані в одну кримінальну справу за ініціативою ГПУ. Розслідуванням займається Генеральне слідче управління МВС України.

Крім того, Головне слідче управління МВСУ завершує досудове розслідування кримінального провадження щодо незаконного позбавлення волі, викрадень і нанесення тілесних ушкоджень. Під час досудового слідства зазначені матеріали були об'єднані в одне провадження. При цьому призначено проведення низки експертиз. Досудове розслідування триває.

Про реформування правоохоронних органів

На даний час пріоритетним напрямком державної політики у сфері законодавства України є повне  реформування та підвищення ефективності правоохоронних органів для забезпечення прав і свобод людини.

Про це також йдеться у відповіді українського уряду на звіт КЗК,  який є у розпорядженні ТСН.

Згідно з протоколом за підписом тодішнього першого віце-прем'єр-міністра України Віталія Ярема від 22 березня 2014 року Міністерству юстиції України кандидати від МВС були направлені для включення до міжвідомчої робочої групи з підготовки Концепції реформування правоохоронних органів України.

Крім того, у доповіді зазначається, що, згідно із постановою українського уряду від 7 травня 2014 та Міністерством внутрішніх справ у координації з Експертною радою з прав людини, був розроблений проект Концепції реформування правоохоронних органів в Україні.

"17 травня 2014 року в Міністерстві внутрішніх справ України представники робочої групи, яка складається з провідних експертів органів внутрішніх справ України та представників Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби, ДСНС  і Національної гвардії України, був обговорений проект Концепції реформування правоохоронних органів агентство", - йдеться у документі.

"Також були виділені основні положення проекту концепції та шляхи її реалізації; його кінцевою метою є поступове перетворення системи МВС України в правоохоронний орган європейського зразка. Універсальність, демілітаризація та ефективна децентралізація управління повинні бути основними особливостями оновленого міністерства. Його функції разом із здійсненням юридичних спрямуванням повинні отримати зміст соціального обслуговування", - зазначають автори доповіді.

Нагадаємо, прокуратура розслідує 60 кримінальних справ щодо зловживання владою правоохоронцями під час Євромайдану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: