Кабмін вимагає скасувати політреформу, яка обмежує владу Януковича

Уряд назвав неконституційною реформу 2004 року, яка проголошує Україну парламентсько-президентською республікою і обмежує повноваження президента.

Кабінет міністрів вважає, що внесення змін до Конституції у 2004 році відбувалося з порушеннями, тому є підстави для визнання політреформи недійсною. Скасування політреформи-2004 значно розширить повноваження президента Віктора Януковича.

Як повідомив на брифінгу міністр юстиції Олександр Лавринович, така позиція уряду була надіслана до Конституційного суду у відповідь на звернення судді-доповідача.

"Порушення процедури розгляду, ухвалення і набуття чинності є умовою для визнання акту неконституційним в цілому", - сказав Лавринович.

За його словами, мали місце такі приклади. Зокрема Конституційний суд визнав неконституційними зміни до закону про КС у зв'язку з невідповідною процедурою його оприлюднення.

"При внесенні змін до Конституції у 2004 році не була дотримана ця процедура, яка визначена в Конституції щодо обов'язкового конституційного контролю кожної зміни, яка вноситься в Конституцію. Це і констатовано у відгуку Кабінету міністрів", - сказав Лавринович.

За його словами, позицію уряду готував Мін’юст, після чого вона за підписом Миколи Азарова була надіслана до КС.

Як відомо, при розгляді подання у КС, суддя-доповідач запитує позицію у президента, уряду, Верховної ради та юридичних навчальних закладів, на які потім посилаються у рішенні КС.

Нагадаємо, Конституційний суд розглядає подання парламентської коаліції про скасування політичної реформи 2004 року.

Під час свого виступу на Майдані Незалежності президент Віктор Янукович закликав внести зміни до Конституції, які будуть передбачати посилення повноважень глави держави.

Між тим, джерела в Конституційному суді говорять, що рішення щодо скасування політреформи 2004 року може з'явитися не пізніше першої декади жовтня. В результаті ухвалення тих змін до Конституції було змінено форму правління від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської, що суттєво звузило повноваження президента.

Читайте також:

В НУНС бояться, що "монарх" Янукович зробить з українців папуасів

Янукович зізнався, що таки хоче переписати Конституцію

Конституційна реформа 2004 року оскаржена в суді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: