Кабмін вважає, що роз`яснення Мін`юсту пишуться на Банковій

Кабінет міністрів не задовольнило роз’яснення міністерства за приводу стягнення банками майна з боржників.

Кабінет міністрів вважає некоректними роз'яснення Міністерства юстиції щодо можливості банків стягувати майно з боржників без рішення суду.

Про таку позицію Кабміну заявила прес-секретар прем'єр-міністра Марина Сорока.

"Кабінет міністрів вважає некоректними роз'яснення Міністерства юстиції щодо того, що банки нібито мають право без присуджень стягувати майно людей, яке знаходиться під заставою в банку, якщо громадяни не мають нагоди платити за кредитними зобов'язаннями. І вже відмінив їх (роз'яснення)", - сказала вона.

За словами Сороки, така заява "по духу, стилістиці і відсутністю аргументування" нагадує повідомлення Секретаріату. Тому це наводить на думку, що в своєму роз'ясненні Міністерство юстиції керується вказівками з Банківською", - додала прес-секретар.

У свою чергу Міністерство юстиції вважає юридично некомпетентною і недоречною заяву прес-секретаря прем'єр-міністра.

У заяві знов підкреслюється, що нові норми, встановлені законом, можуть бути застосовані лише до іпотечних договорів, укладених після 14 січня, тобто, після вступу у силу закону "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі і житлового будівництва".

В свою чергу, міністр юстиції Микола Оніщук в ефірі 5 каналу повідомив: "Я хочу завірити наших громадян, що будь-який з тих, хто через обставини є боржником за кредитним договором, по якому є застава майна, зокрема за іпотечними договорами, може використовувати судовий захист, а банки, в свою чергу не можуть забезпечити позасудове стягнення майна".

Нагадаємо, 17 лютого Міністерство юстиції України відкликало своє роз'яснення від 23 грудня 2008 року, в якому йшлося про здійснення позасудового обігу стягування на предмет іпотеки.

Читайте також:

Житло у боржників не забиратимуть

ВР готує закон про заборону банкам забирати квартири у боржників

Мін'юст дозволив банкам відбирати у боржників іпотечні квартири

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: