Кабмін ввів обмежувальні заходи в Україні: де вони запровадяться, що буде заборонено та кого зачепить

Кабмін ввів обмежувальні заходи в Україні: де вони запровадяться, що буде заборонено та кого зачепить

Фото: УНІАН

Обмеження на проведення масових заходів та карантин у навчальних закладах триватиме три тижні.

Кабінет міністрів України під час засідання 11 березня ухвалив рішення про запровадження в країні обмеження на проведення масових заходів, а також карантину у навчальних закладах. Тепер рішення щодо цього лишаються за місцевими владами регіонів.

Усього за кілька годин до рішення уряду карантин запровадила місцева влада у Києві. А після виявлення першого інфікованого коронавірусом у Чернівцях на початку березня також ввели певні обмеження для запобігання поширення хвороби.

ТСН.ua розповідає, як і де працюватимуть обмеження та кого вони зачеплять.

Карантин в Україні – рішення уряду

Кабмін ухвалив рішення запровадити карантин у навчальних закладах по всій Україні на три тижні. Таким чином карантин триватиме до 1 квітня 2020 року. Також уряд вирішив ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких планується понад 200 учасників. Водночас заходи державної необхідності (наприклад засідання парламенту) вирішили не скасовувати. Спортивні заходи в Україні будуть проводитися без глядачів, якщо дозволять міжнародні організації.

Також уряд ухвалив рішення виділити 100 мільйонів гривень на закупівлю засобів індивідуального захисту для потреб міністерств, відомств та служб. Окремо міністри вирішили заборонити до 1 червня експорт товарів протиепідеміологічного призначення.

Уряд також вирішив закупити інфрачервоне обладнання для скринінгу в аеропорту "Бориспіль". Ще депутати повідомляли про закриття значної кількості КПП, однак у офіційному повідомленні Кабміну про них не згадується.

Карантин у Києві

За кілька годин до рішення уряду міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про рішення запровадити карантин у Києві.

"Тимчасово обмежуємо освітній процес та забезпечуємо дистанційне навчання в закладах загальної та вищої освіти. У мистецьких, спортивних школах. У дитячих садочках міста", - заявив він.

Це обмеження також стосується і масових заходів у столиці. Планується закрити розважальні центри, розважальні зони у ТРЦ та кінотеатри. Від 12 березня у кожному ТЦ будуть працювати бригади, що оглядатимуть людей. Хворих виявлятимуть візуально, приміром за кашлем. За необхідності – мірятимуть температуру. У разі підвищення будуть рекомендувати звернутися до лікаря.

Водночас у КМДА підкреслили, що обмеження стосуватимуться заходів у закритих приміщеннях.

"Вірус не живе на свіжому повітрі. Саме тому в першу чергу йдеться про обмеження у закритих приміщеннях. Наразі для них (проведення заходів на вулиці - Ред.) заборони немає", - повідомив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

Через карантин перенесли і проведення у Києві пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Пробне ЗНО з української мови і літератури мало б відбутися 21 березня, а з усіх інших предметів - 28 березня. Їх планують провести аж у квітні.

У столичних цирку, зоопарку та театрах також підкреслили, що наразі не отримували офіційних розпоряджень від місцевої влади і продовжують працювати у штатному режимі.

Карантин у Чернівцях

У Чернівцях, де нині перебуває в інфекційному боксі єдиний українець із підтвердженим діагнозом "коронавірус", вирішили закрити школи, дитсадки та виші ще на початку березня. Діти лишаються вдома від 4 березня. Щонайменше карантин триватиме до 22 березня. Приміщення класів і аудиторії ретельно дезинфікують спеціальними розчинами. Також це стосується і громадського транспорту. Ще одним обмежувальним заходом стало скасування масових заходів.

Карантин у Полтаві

Від 12 березня в Полтаві (населення близько 300 тисяч осіб) вводять карантин задля недопущення поширення коронавірусу. Обмеження діятимуть щонайменше три тижні. На цей період скасують усі масові заходи, призупинять навчання в школах та вишах.

Також секретар міськради звернувся до керівництва Полтавської ОДА з проханням дозволити проводити закупівлі на суму понад 200 тис. грн без проведення тендеру, якщо йдеться про придбання необхідних медичних товарів за відповідним КВЕДом. Це дозволить оперативно реагувати на ситуацію.

Коронавірус в Україні

Коронавірус в Україні

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація