Кабмін заборонив продавати побутові товари без чека: як це вплине на ринок та ціни

Дія постанови може знищити продаж недорогої китайської побутової техніки на базарах та призведе до подорожчання у магазинах.

Кабмін заборонив продавати без касових апаратів побутові товари, які підлягають гарантійному обслуговуванню, тому якщо ви купуєте техніку – вимагайте чек. Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1"

В першу чергу, це стосується продажів на ринках, бо саме там рідко або взагалі не використовують касові апарати. Здавалося б, такі зміни допоможуть контролювати тіньовий ринок, вважають у податковій службі. Але думки самих підприємців малого бізнесу розділилися.

Холодильники, морозильники, котли, посудомийні та пральні машини, пилососи, телефони, окуляри захисні та коригувальні, годинники наручні і кишенькові, велосипеди і ще кілька десятків товарів продавців зобов'яжуть продавати із касовим апаратом.

Дмитро продає велосипеди на столичному ринку вже 7 років. Він один з тих продавців, які категорично проти касового апарату. Чоловік заявляє, що і без того чесно працює, а на свій товар видає покупцям гарантію.

Роман продає гаджети та годинники. Про обов'язкове використання касових апаратів чув, але ця новина йому настрій не підіймає, оскільки такий прилад, за його словами, коштує 20 тисяч гривень. Чоловік збирається закриватися.

Неподалік продає мобільні аксесуари Леонід. Його нові ініціативи Кабміну не стосуються, але хлопець запевняє, що якщо треба буде, купить і касовий апарат.

Продавець Юрій у маленькому кіоску - єдиний з опитаних, хто вже не перший день використовує касовий апарат.

Чек про покупку товару - це доказ. З ним, за законом, кожен покупець має право протягом 14 днів повернути чи обміняти товар.

Дія постанови може знищити продаж недорогої китайської побутової техніки на базарах та призведе до подорожчання у магазинах, попереджають експерти. З іншого боку, це нововведення допоможе вивести ринки із тіні.

Планують, що постанова почне діяти вже від початку наступного кварталу.

ВідеоПродавців товару з гарантійним обслуговуванням зобов'яжуть мати касовий апарат

Залиште свій коментар