Кабмін задовольнив вимоги страйкуючих перевізників

Уряд затвердив мінімальні тарифи на вантажні перевезення.

Кабінет міністрів задовольнив вимоги страйкуючих у Києві вантажних автоперевізників.

Серед прийнятих документів одним з основних було введення мінімальних тарифів на внутрішні перевезення вантажів автомобільним транспортом територією країни. Після обговорення уряд погодився із запропонованим варіантом Мінтрансзв'язку, за яким розмір мінімального тарифу залежатиме від витрат перевізників на пальне. З нього було виключено пункт, в якому застосування мінімального тарифу стосувалося перевезень вантажів територією України при здійсненні міжнародних перевезень.

Уряд затвердив законопроект про внесення змін до законодавства щодо сплати транспортними підприємствами податку і транспортного збору. Згідно з прийнятими змінами, фізичні особи та приватні підприємці зможуть сплачувати податок і транспортний збір щокварталу, а не раз на рік, як раніше.

Уряд також підтримав пропозицію Міністерства транспорту і зв'язку відмінити так звану "ліцензійну картку", наявність якої раніше була обов'язковою. Замість ліцензійної картки перевізникам дозволяється мати тільки фотокопію ліцензії.

Також було схвалено законопроект про ліцензування експедиторської діяльності, що також є однією з вимог перевізників. В ході обговорення законопроект не знайшов підтримки з боку розділу Державного комітету з питань підприємництва і регуляторної політики Олександри Кужель.

Крім того, уряд підвищив розмір штрафів для іноземних перевізників, що здійснюють внутрішні перевезення територією України, з 170 грн. до 17 тис. грн. і дозволив Державній інспекції з контролю на автомобільному транспорті здійснювати перевірки іноземних автоперевізників.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко підкреслила важливість документів у галузі і зобов'язала відповідні міністерства і відомства погоджувати їх і подати на підпис в триденний термін.

Крім того, уряд ухвалив створення Ради автоперевізників і автомобілістів.

"Наша мета - щоб в цій раді були якомога більше представників, тобто більшою мірою були враховані загальні думки, і надалі щоб рада виносила ці думки на розгляд уряду", - заявила прем'єр-міністр, звертаючись до представників автоперевізників.

Крім того, прем'єр доручила голові Госкомпідприємництва Олександрі Кужель і першому віце-прем'єрові Олександру Турчинову домовитися про зустріч з виконуючим обов'язку розділу НБУ Анатолієм Шаповалом про його переговори з представниками автоперевізників.

Як повідомлялося, представники асоціацій і об`єднань вантажних автомобільних перевізників областей України оголосили про проведення з 18 лютого безстрокового всеукраїнського страйку. Однією з основних їх вимог є введення мінімального тарифу на перевезення, оскільки ряд перевізників вантажів почав суттєво занижувати тарифи, що поставило основну масу перевізників на межу рентабельності.

Читайте також:

Ющенко просить переглянути заборону на в’їзд вантажівок у Київ

ДАІ перешкоджає проведенню страйку вантажоперевізників у Києві

Тимошенко готова страйкувати під Нацбанком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: