Кабмін запропонував екологічну стратегію до 2020 року

У парламенті зареєстрували екологічну стратегію до 2020 року, на її реалізацію необхідно виділяти від 1 до 3% ВВП щорічно.

У Верховній раді 3 лютого був зареєстрований розроблений урядом проект "Стратегії екологічної політики України до 2020 року", що передбачає підвищення "якості життя і здоров'я населення".

Необхідність прийняття "Стратегії" в Кабміні пояснюють "вкрай негативною екологічною ситуацією в країні, через що істотно знижується якість життя і здоров'я населення".

"Близько 15% території України з населенням більше 10 млн осіб перебуває в критичному екологічному стані. Щільність викидів забруднюючих речовин в атмосферу останнім часом становить понад 130 кг на кожного жителя України, що в кілька разів перевищує зазначений показник у розвинених країнах світу", - йдеться в документі.

Реалізовувати програму пропонується в три етапи: з 2010-го по 2012 рік - зменшити антропогенне навантаження на навколишнє природне середовище; з 2013-го по 2016 рік - збалансувати потреби людини і завдання у сфері охорони середовища, "широко поширити екологічні знання"; в 2017-2020 роках - "припинити погіршення екологічної ситуації", зменшити кількість і концентрацію викидів, "перейти до основних європейських екологічних норм і стандартів, створити систему екологічної безпеки".

Один з авторів стратегії, член громадської ради при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища Тетяна Тимочко розповіла, що для виконання стратегії необхідно кардинально збільшити фінансування екологічних програм.

На її думку, у найближчі п'ять років фінансування стратегії повинно становити 1% ВВП (за даними 2008 року - приблизно 9 млрд грн на рік) і через десять років досягти 3% ВВП. Слід зазначити, що зараз на вирішення екологічних проблем виділяється 0,03% ВВП (за даними 2008 року - 285 млн грн).

"Я рада, що держава почала хоча б помічати екологічні проблеми, - заявив голова Партії зелених України Тетяна Кондратюк .- Однак країні потрібна не абстрактна стратегія, а повноцінна національна програма екологічної безпеки, розроблена з урахуванням особливостей не тільки областей, а й міст, і навіть районів".

При цьому пані Кондратюк впевнена, що на екологію держава повинна виділяти не менше 10% видаткової частини бюджету (за даними 2009 року - 27,4 млрд грн).

Експерти визнають, що фінансовий аспект є найважливішим для реалізації стратегії, але вважають, що у політиків немає бажання покращувати екологію країни.

"На жаль, всім це питання байдужий. Чиновники щороку їздять в Європу на всілякі екологічні конференції, з пафосом там виступають, проте в самій Україні від цього нічого не міняється", - сказав директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Він упевнений, що на екологію "гроші як не давали, так і не будуть давати".

Нагадаємо, що через критичну екологічну ситуацію, що склалася в Івано-Франківській області, з’явилась загроза хімічного зараження територій, на яких мешкає понад 10 мільйонів українців.

Президент Віктор Ющенко оцінив екологічну ситуацію в Калуші Івано-Франківської області як міну сповільненої дії європейського масштабу.

Читайте також:

Ющенко: екологічна ситуація в Калуші небезпечна для всієї Європи

10 мільйонам українців загрожує хімічне зараження

Київ визнано найбруднішим мегаполісом Європи 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: