Кабмін затвердив "лист намірів" до МВФ

Прем'єр Юлія Тимошенко підписала спеціальне звернення до МВФ, яке дасть можливість залучити "певні валютні ресурси".

На засіданні уряду 8 липня було затверджено лист намірів до Міжнародного валютного фонду.

"Затверджено спеціальний лист намірів, який підписується прем'єр-міністром, міністром фінансів, главою НБУ і, якщо того побажає президент, то і президентом України. Це лист намірів про співпрацю з МВФ", - повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

За її словами, це дуже важкий документ, який відпрацьовувався кілька тижнів, при цьому було складно знаходити щодо нього компроміс.

Тимошенко зауважила, що ухвалення відповідного рішення "дає можливість залучити сьогодні ті валютні ресурси, які дадуть змогу утримувати гривню стабільною".

"Сьогодні уряд, розглянувши цей лист, погодив його і дав право прем'єр-міністрові і міністрові фінансів підписати його", - сказала Тимошенко.

За даними джерел, засідання уряду проходило разом з представниками МВФ. Раніше підписати звернення планувалося 6 червня, але тоді засідання було перенесене через відсутність співробітників Міжнародного фонду.

Наприкінці червня Україна та МВФ почали розглядати питання про збільшення чергового траншу кредиту стенд-бай. Тимошенко заявляла, що Україна розраховує на третій кредит МВФ у розмірі 3,8 млрд доларів.

Нагадаємо, у листопаді 2008 року МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд доларів і надав перший транш кредиту в 4,5 млрд доларів.
12 травня в Україну надійшли 2,8 млрд доларів другого траншу. Його частина в розмірі 1,5 млрд доларів була спрямована безпосередньо до державного бюджету для фінансування зовнішніх боргових зобов’язань уряду.

Читайте також:

Білорусь розпродасть ключові держпідприємства, щоб догодити МВФ

Путін: всі фінансові інститути відмовилися кредитувати Україну

Україна витратить 3,8 млрд доларів від МВФ на дефіцит держбюджету

МВФ міняє кредит на імена власників українських банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: