Кабмін затвердив нову форму "військового квитка": згодом він може з'явитися в "Дії"

Кабмін затвердив нову форму "військового квитка": згодом він може з'явитися в "Дії"

Нова форма військово-облікового документа / Фото: Урядовий портал

Військово-обліковий документ визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, навіть якщо він був виключений з військового обліку.

Кабінет міністрів видав постанову №559, яка затверджує порядок оформлення та видавання військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних і резервістів та форму такого документа.

Постанова набуде чинності в суботу, 18 травня, разом з оновленим законом про міобілізацію, йдеться на офіційному сайті уряду.

В оновленому "військовому квитку" міститиметься інформація про ПІБ, дату народження, ІПН, військове звання, військово-облікову спеціальність, дані про результат ВЛК, відомості про наявність відстрочки або бронювання, а також щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

Відповідно до нового порядку військово-обліковий документ визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, навіть якщо він був виключений з військового обліку.

Це означає, що навіть ті, хто раніше був визнаний непридатним до військової служби чи досяг граничного віку перебування в запасі, отримають військово-обліковий документ. У таких громадян документ не вилучається, а до нього вносяться дані про виключення з обліку.

Військово-облікові документи оформлюються та видаються:

  • в електронній формі – через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, державний вебпортал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки й оборони, а також через єдиний державний вебпортал електронних послуг (портал "Дія"), зокрема з використанням мобільного застосунку "Дія" (за наявності технічної реалізації),
  • в паперовій формі – на бланку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. № 559.

Як повідомили в Мінцифри в коментарі для "Судово-юридичної газети", постановою Кабміну лише передбачено можливість формування документа в електронній формі засобами порталу "Дія" в разі її "технічної реалізації". Станом на зараз і найближчим часом така технічна реалізація не передбачається.

Нагадаємо, в Міністерстві оборони повідомили, чи продовжать після 18 травня роздавати повістки на вулицях.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація