Кабмін значно розширить офіційний перелік офшорів

Джерела у Кабміні повідомили, що на найближчому засіданні буде розглянуто питання про розширення офіційного переліку офшорних держав.

Уряд України має намір розширити офіційний перелік офшорних держав. Дане питання планують розглянути вже на наступному засіданні уряду, повідомили джерела в Кабміні. У список офшорів знову потрапив Кіпр.

Відповідні поправки буде внесено до чинного розпорядження КМУ "Про перелік офшорних зон".

Розділ "Європа" у постанові доповниться такими країнами, як Кіпр і Ліхтенштейн. У Центральній Америці до переліку будуть віднесені Гватемала, Коста-Рика та Панама.

Сам перелік буде доповнено відразу двома новими розділами "Південна Америка" і "Південно-Східна Азія", до яких буде включено, відповідно, Уругвай і Чилі, а також Бруней, Малайзію та Філіппіни.

Мета документа — посилення контролю за транскордонним ухилянням від оподаткування. План передбачає низку доручень щодо поліпшення адміністрування податків — в основному ДПАУ, а також Мінфіну, МЗС, Мінекономіки, Держмитниці та іншим держструктурам. Тобто, теоретично, кіпрські та інші капітали візьмуть у тісні руки.

Нагадаємо, що острівна держава Кіпр, що є як основним реципієнтом, так і донором зовнішніх українських інвестицій, вносилася і виключалася з офіційного українського переліку офшорних зон неодноразово. Востаннє — 1 квітня 2005 року — до офшорів його зарахував уряд Юлії Тимошенко. Проте менш ніж через рік, 1 лютого 2006-го, Кабмін Юрія Еханурова відмінив це рішення.

Читайте також:

За рівнем корупції Україна ділить місце з Росією та Зімбабве

За рік з України до офшорних зон перевели 115 мільярдів гривень

АМКУ шукає газові зв'язки Фірташа в офшорах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: