Кабмін знайшов способи відставки Черновецького

Уряд затвердив законопроект, за яким у разі незгоди депутатів з політикою мера, сесія ради отримує право двома третинами голосів висловити йому недовіру і відправити у відставку.

Кабінет міністрів затвердив законопроект "Про внесення змін до Законів України "Про місцеве самоврядування" та "Про вибори депутатів ВР, АРК, місцевих рад та сільських, селищних і міських голів". Про це повідомили джерела в українському уряді.

Відповідно до запропонованих змін у разі незгоди депутатського корпусу з політикою обраного міського голови, сесія ради отримує право двома третинами голосів висловити йому недовіру і відправити у відставку. При цьому, в розробленій владою схемою відсутній пункт про обов'язкове проведення позачергових виборів мера у випадку його дострокової відставки. За новим законом обов'язки мера аж до чергових виборів може виконувати секретар ради.

У найближчі дні закон буде переданий в паралмент і розглянуто за скороченою процедурою. Як вважають експерти таку поспішність влада демонструє у зв'язку з жорстким конфліктом, який розгорнувся між мером Києва і нинішньою владою в особі голови Київської міської державної адміністрації Олександром Поповим.

Нагадаємо, днями народний депутат з фракції "Батьківщина" Микола Томенко заявив, що Леонід Черновецький написав заяву про відставку, яку в свою чергу спростували в Блоці Черновецького.

Експерти також переконані, що законопроект дозволить правлячій партії вирішити проблеми в столиці - усунути від влади Черновецького і при цьому не проводити дострокові вибори, до яких кандидат від влади не готовий.

Крім того, законопроект відкриває прямий шлях до можливості позбавити повноважень будь-якого неугодного мера в будь-якому населеному пункті країни. Що йде в розріз з Конституцією України, ратифікованої Україною Європейською хартією місцевого самоврядування, а також свідчить про згортання місцевого самоврядування в країні.

Читайте також:

У Черновецького запевнили, що він у відставку не збирається

Джерело в ПР: Черновецький планує втекти в Ізраїль

Черновецький живе в Грузії і розвиває тамтешній туризм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: