Кабмін знову запровадив в Україні адаптивний карантин: як по-новому визначатимуть зони
Карантин починає діяти від наступного тижня.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про повернення до адаптивного карантину, який передбачає запровадження посилених обмежень залежно від ситуації з коронавірусом в кожному регіоні. Адаптивний карантин починає діяти від наступного тижня, а загальний термін дії обмежень подовжено до 30 квітня 2021 року.
Відповідне рішення затвердив уряд під час засідання 17 лютого.
Так, згідно з цією моделлю карантину, вводитиметься поділ на "зелену", "жовту", "помаранчеву і "червону" зони. Ці рівні будуть визначатися на підставі щоденних даних: захворюваності на грип і ГРВІ, заповненості ліжок, призначених для госпіталізації хворих на коронавірус, динаміки шпиталізацій, показників, які характеризують тестування осіб з підозрою на коронавірус. Загалом в Україні діятимуть обмеження "жовтої" зони, які є чинними й нині.
"Погіршення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах та настання ознак "помаранчевого" рівня епідеміологічної небезпеки, є сигналом для місцевих органів виконавчої влади про необхідність запровадження додаткових протиепідеміологічних заходів, які вводяться рішеннями регіональних комісій з ТЕБ і НС для недопущення подальшого поширення коронавірусу", - сказав Денис Шмигаль.
У разі вкрай складної ситуації з COVID-19 в регіоні, буде вводитися "червона" зона із обмеженнями, які діяли під час січневого локдауну.
Як відомо, адаптивний карантин передбачає посилення обмежень в окремих регіонах, а не у всій країні, у разі спалахів коронавірусу.
Нагадаємо, в Україні за останню добу виявили 4 286 нових випадків COVID-19. Померли 147 людей, одужали 5 927 пацієнтів.
Відео Новини України: на Прикарпатті новий спалах інфекції коронавірусу, є загроза посиленого карантину
Переповнені лікарні та загроза нових карантинних обмежень. На Прикарпатті - сплеск захворюваності на коронавірус. Удвічі більше, ніж в інших регіонах. Упродовж минулої доби там підтвердили понад 600 нових випадків інфікування - учетверо більше, аніж місяць тому. Про причини і наслідки нового спалаху інфекції – дивіться далі.
