Кабмін звинуватили в бюджетних порушеннях на 350 мільйонів

За даними Рахункової палати, гроші, призначені на ліквідацію наслідків стихійних лих, використовувались на латання дірок у бюджеті.

Рахункова палата звинуватила уряд у нецільовому використанні коштів резервного фонду держбюджету. Аудитори підрахували, що в 2008 році 353 млн грн було використано не для ліквідації наслідків катастроф.

Вчора Рахункова палата (СП) повідомила, що в 2008 році в Кабінет міністрів надійшло 2096 прохань по виділенню коштів з резервного фонду бюджету на суму 6,41 млрд грн, з яких задоволено 67 заявок на 1,87 млрд грн, або 90,4% обсягу фонду. По 16 рішенням проти виділення грошей виступали Мінфін і Мінекономіки. "Проекти рішень готувалися зацікавленими органами виконавчої влади", - мовиться у звіті Рахункової палати.

Нагадаємо, гроші резервного фонду повинні витрачатися на цілі, які неможливо врахувати при формуванні проекту бюджету. Обсяг резервного фонду не може перевищувати 1% витрат загального фонду (у 2008 році – 2,001 млрд грн). Порядок їх використання визначає Кабмін.

Частина грошей резервного фонду – 352,6 млн грн, які уряд повинен був направити на ліквідацію наслідків стихійних лих і техногенних катастроф, витратили на додаткове фінансування програм, під які і так були передбачені витрати. Зокрема, 80 млн грн витрачено на меморіал пам'яті жертв Голодомору, 31,8 млн грн – на Держкомтелерадіо і Національну телекомпанію, 26,3 млн грн – лабораторію по контролю за якістю медпрепаратів.

За порушення в Рахунковій палаті вважають і те, що після повені 23-27 липня резервний фонд був збільшений до 2,07 млрд грн, що перевищує ліміт Бюджетного кодексу на 69 млн грн. Але навіть на боротьбу з аваріями і катастрофами (виділено 1,416 млрд грн) кошти не завжди витрачалися ефективно. Так, була куплена пожежна техніка і катери, при цьому на початок 2009 року у низці населених пунктів не було відновлено постачання газу, не закінчено будівництво мостів і зміцнення берегових ліній.

За останніми даними Рахункової палати, нецільове використання коштів резервного фонду в 2009 році продовжилося. За вісім місяців Кабмін розподілив вже 841,8 млн грн з 1 млрд грн, направивши третину на проведення нарад з місцевими органами влади (15 млн грн), створення ДУ "Соціальний контактний центр" (20 млн грн), оплату Мін'юстом послуг юридичних радників (25 млн грн).

За словами юристів, подібні порушення Рахункова палата виявляла і раніше. Тому експерти радять заборонити використовувати кошти резервного фонду на статті, вже передбачені в бюджеті. Це має суттєво скоротити нецільові витрати резервного фонду.

Читайте також:

Тимошенко: у 2010 році долар має коштувати менше 7,5 грн

Уряд Тимошенко пообіцяв вирішити проблеми російського бізнесу

Мінфін пропонує встановити дефіцит бюджету-2010 на рівні 47 млрд гривень

Нацбанк пророкує нове зростання споживчих цін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: