Качинський відмовився разом з Ющенком вшанувати борців за волю України

Президент України поклав вінок до пам’ятного хреста воякам УНР та УГА без свого польського колеги.

8 вересня в межах офіційного візиту до Польщі президент України Віктор Ющенко поклав квіти до пам'ятного знаку "Борцям за волю України".

Знак на цвинтарі у Пікуличах поблизу міста Перемишль було встановлено на честь загиблих стрільців Української галицької армії (УГА).

Віктора Ющенка супроводжувала дружина Катерина Ющенко, віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник та секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, міністр молоді та спорту Юрій Павленко.

Раніше планувалася участь в церемонії президента Польщі Лєха Качинського, однак він не прибув. З польського боку взяли участь заступник міністра МЗС Польщі Анджей Кремер, Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський, міський голова Перемишля Роберт Хома та воєвода Підкарпатський Мирослав Карапита.

Президент поклав вінок до пам’ятного хреста воякам УНР та УГА, які загинули у 1918-1924 роках. Це поховання відновлено 1990 року, Ющенко відвідав його вперше. Загалом на цвинтарі поховано близько 2 тисяч українців, які полягли за волю України.

Вінок до пам’ятного хреста також принесли поляки.

У розмові з представниками української громади Віктор Ющенко наголосив на важливості відновлення і збереження українських військових поховань на території Польщі.

Нагадаємо, закілька тижнів до візиту Ющенка, напередодні Дня незалежності України, пам’ятник "Борцям за волю України" на Пікулицькому цвинтарі поблизу Перемишля був сплюндрований невідомими зловмисниками. Вандали повалили надмогильний пам’ятник, спалили й розкидали вінки, розбили лампадки.

Читайте також:

Ющенко звинуватив Росію у заморожуванні відносин з Україною

Журналістів у Перемишлі не пустили на місце візиту Ющенка, щоб не травмувалися

Ющенко вірить, що вшанування Бандери не пересварить Україну з Польщею

Проти Ющенка подано позов за алкоголізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: