Каддафі закликає Україну, Білорусь і Росію об'єднатися

"В Україні побоюються того, що Росія своєю потужністю може нав'язати їй свій вплив. Ці побоювання марні. Росія - партнер, соратник"

Лівійський лідер Муамар Каддафі закликає Росію і Україну до розширення співпраці і вважає марними побоювання української сторони щодо того, що Москва їй нав'язуватиме свій вплив.

"На мій погляд, вам, сусідам, жити разом і треба більше співробітничати. Я думаю, що в Україні побоюються того, що Росія своєю потужністю може нав'язати їй свій вплив. Ці побоювання марні. Росія - партнер, соратник, вона вища за те, аби робити подібні речі. Як об'єднується Європа, так і Росія може об'єднатися з сусісдними країнами, як за часів СРСР", - сказав він в інтерв'ю, яке показав російським глядачам телеканал "Вести-24" в четвер, 3 вересня.

"І скільки б ні приймалися спроби по розділенню, Україна, Росія і Білорусь залишаться разом. У разі ж вступу України і Білорусі в ЄС, на них дивитимуться як на чужаків. Їх вважатимуть східними, другосортними", - вважає Каддафі.

"Між Росією і Україною є ряд небезпечних проблем. Особливо через поточне нагнітання обстановки. Це може привести до небезпечних наслідків для народів України і Росії. І дана ситуація є вельми складною. Позиція наших українських друзів зводиться до наступного: вони хочуть гарантій незалежності і подальшого процвітання. Російська ж сторона не опирається цьому, більш того, підтримує їх, заявляє при цьому, що не стане джерелом загрози незалежності України", - пояснив лівійський лідер.

"Що ж до гарантій незалежності, то їх реалізація може ударити по незалежності Росії. Україна вважає гарантом своїй незалежності НАТО, ЄС. Прихід же в НАТО України означає загрозу незалежності Росії. Воєначальники України говорять, що вони не дозволяють західним базам розташовуватися у себе. На це Росія відповідає: якщо Україна віллється в НАТО, то це стане вже територією НАТО, війська України стануть частиною військ НАТО. Це небезпечна річ, безпека Росії", що миттєво ставиться під удар", - сказав Каддафі.

Що стосується проблем стосунків Росії і Заходу, то, по слова лідера Лівійської Джамахирії, "викликані вони тим, що є спроба ізолювати Росію і відправляти газ з азіатського регіону до Європи через Україну".

Каддафі побоюється, що суперечності між Росією та НАТО можуть мати вкрай негативні наслідки, аж до застосування зброї масового ураження.

"Щодо спроб НАТО стосовно країн Балтії, України, Грузії, Чорного моря з приєднання до себе, чим вони сильно провокують Росію, то такі кроки можуть стати серйозним приводом для Росії вжити заходів захисту своїх інтересів усіма можливими для неї засобами", -- сказав він.

На думку Каддафі, "наслідком цього може стати застосування зброї масового ураження Росією і НАТО, що стане небезпекою для нас усіх".

"Ми хочемо попередити західні країни і НАТО про те, що їхні дії не йдуть на користь ні їм, ні зміцненню миру", - додав лівійський лідер.

За його словами, "якщо подивитися за діяльністю блоку НАТО, то він не задовольняється тим, що йому вдалося зруйнувати Радянський Союз і розчленувати організацію Варшавського Договору, у нього є бажання ще більше просунути свій вплив".

"Цими планами є плани з розповсюдження свого вирішального впливу, який оточує, душить Росію з метою її захоплення та оволодіння нею", - вважає лівійський лідер.

"Це було метою Наполеона, Гітлера, але тепер є і метою НАТО", - додав він.

Як зазначив Каддафі, "російські простори - ласий шматочок, багатий нафтою, газом, залізом, золотом". "Хотілося б попередити подібних користолюбців, що їхні домагання і надії марні, і досягнення їхньої ідеї захоплення Росії буде зовсім нелегкою справою, адже Росія - міцний горішок", - переконаний він.

Нагадаємо, присутність прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко на святкуванні 40-річчя Лівійської революції пояснила, чому весь світ мириться з лідером країни Муаммаром Каддафі.

Читайте також:

The Independent: поруч із Каддафі Тимошенко виглядала дівчинкою

У Лівії святкують 40-річчя правління Каддафі

Каддафі: Україна - велика проблема

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: