"Каденюк був у чудовій формі": капітан шатлу Columbia приголомшений смертю українського космонавта

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Каденюк був у чудовій формі": капітан шатлу Columbia приголомшений смертю українського космонавта

Фото: unian.net

У жодного з тих, хто знав українця особисто, не мав ані найменших підозр щодо проблем зі здоров’ям.

Перший і наразі єдиний космонавт незалежної України Леонід Каденюк пішов із життя у віці 67 років. До останнього дня він був активним і сповненим планів, а смерть його спіткала під час ранкової пробіжки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Три дні тому перший український космонавт відзначив день народження. На новий рік життя він будував наукові плани. "Ще вчора він був міцний, здоровий, був у нас, обговорювали нові проекти, які Леонід Костянтинович ініціював", - розповів радник голови Державного космічного агенства Едуард Кузнєцов. Серед задумів були експерименти з американськими колегами. "Вивчення екології, атмосфери землі, збереження нормальних умов для життя людини", - уточнив Кузнєцов.

Українського космонавта Леоніда Каденюка поховають на Байковому цвинтарі

Українського космонавта Леоніда Каденюка поховають на Байковому цвинтарі

Для капітана шатлу Columbia Кевіна Крегела звістка про смерть Каденюка стала справжнім ударом. "Востаннє ми бачилися з ним на космічному конгресі у Тулузі, це було у жовтні. Ми сподівалися побачити його знову в Мінську цієї осені. Леонід був у чудовій формі. Коли ми побачилися, він виглядав так само, як і 20 років тому", - розповів астронавт NASA.

У рідному селі Каденюка сьогодні траур: люди плачуть і називають свого земляка справжнім героєм. Він виїхав звідти в 16-річному віці, але дорогу до батьківського дому ніколи не забував. У нього лишилася дружина і двоє синів.

Каденюк кожен день починав зі спорту – біг був улюбленою вправою космонавта. Він запевняв, що саме це дозволяє йому бути у відмінній формі і щодня виходив уранці на пробіжки. Оскільки жив на Печерську, де дуже щільна забудова, йому доводилося оббігати будинки та набирати свої звичні 10 кілометрів. За словами свідків, саме на пробіжці йому раптом стало зле. Швидка приїхала менше, ніж за 10 хвилин, однак врятувати чоловіка не встигли. "Для нас це раптова подія, яка просто нас ошелешила. Леонід Костянтинович – дуже активна і спортивна особистість, любив прогулянки, займався спортом", - приголомшена колега Марія Адамчук. Свідки кажуть, що в Каденюка не витримало серце.

В останню путь першого українського космонавта проведуть у п’ятницю, 2 лютого. Поховають Леоніда Каденюка на Байковому цвинтарі в Києві.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація