Калуська отрута за кілька годин прибуде до Миколаєва

У Миколаєві очікують на прибуття калузької отрути гексахлорбензолу, який планують перевантажити на судно і вивезти з України.

24 вагони із гексахлорбензолом із Калуша, що на Прикарпатті, у п'ятницю ввечері вже на шляху до Миколаєва. На потяг із небезпечними хімічними відходами тут чекають близько одинадцятої години вечора. Майже одразу двошарові пластикові контейнери почнуть перевантажувати на англійське судно.

Представники порту та місцева влада запевняють, що процес має бути цілком безпечним. Його проводитиме спеціально найнята компанія. Докерів повинні забезпечити німецькими засобами індивідуального захисту. До речі, журналістів, попри гарантії влади, що процес не несе загрози, - не пускатимуть.

Міські захисники довкілля словам влади не вірять і обіцяють влашувати пікети біля воріт порту у суботу зранку.

Гексахлорбензол із Калуша почали вивозити після порушення цілісності захоронення високотоксичних речовин. Хімічні сполуки почали забруднювати повітря, ґрунт та воду. Один із найвагоміших аргументів небезпечності гексахлорбензолу - дослідники називають його одним із наймовірніших збудників онкохвороб.

Раніше приймати гексахлорбензол відмовилися одесити, тож перевантаження речовини лягло на плечі миколаївців.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що до кінця цього року планується вивезти 8,5 тиc. тонн гексахлорбензолу, у той час як загальний обсяг цього токсину на полігоні оцінюється в 11,4 тис. тонн.

Читайте також:

Хімікати з зони екологічного лиха у Калуші почали вивозити до Британії

Захід України під загрозою техногенних катастроф

МНС готується відселити мешканців Калуша з зони екологічного лиха

ВідеоКалуська отрута за кілька годин прибуде до Миколаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: