Кампанія з виборів до Ради може стартувати вже у листопаді

Голова ЦВК Володимир Шаповал не виключив, що найближчим часом може бути оголошено про початок кампанії з виборів до парламенту - якщо КС не ухвалить іншого рішення.

Голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал не виключив, що комісія вже в листопаді оголосить про початок кампанії з виборів до парламенту, які можуть пройти в березні 2011 року, якщо Конституційний суд найближчим часом не назве дату парламентських виборів.

У зв'язку зі скасуванням КС політреформи 2004 року, в Україні тепер знову діє Конституція 1996 року, згідно з якою парламент країни обирається не на п'ять років, а на чотири роки.

Чинна Рада була обрана за старою Конституцією на п'ять років, і термін її повноважень має закінчитися в 2012 році, проте за новою редакцією Основного закону чергові вибори до парламенту мають відбутися 27 березня 2011 року.

Депутати звернулися до КС з проханням розтлумачити, чи можливо збільшити термін їхніх повноважень до п'яти років, з тим, щоб вибори відбулися в жовтні 2012 року. Враховуючи той факт, що, в разі проведення виборів у березні 2011 року, ЦВК має оголосити початок кампанії за 120 днів до дня голосування, у КС залишилося на роздуми менше місяця.

"Діяти будемо відповідно до закону і ситуацією, яка складеться", - сказав Шаповал журналістам у неділю, 31 жовтня, коли в Україні проходять вибори до органів місцевого самоврядування.

Він висловив упевненість, що судді КС - відповідальні посадові особи, і закликав не спекулювати на цій темі, поки суд не виніс своє рішення.

Спікер Верховної ради Володимир Литвин минулого тижня заявив про те, що наступні вибори до ВР коштуватимуть держбюджету щонайменше 1,5 мільярда гривень (189 мільйонів доларів).

Читайте також:

Литвин: рішення КСУ не допоможе скасувати навіть Бог

Янукович пообіцяв, що дострокових виборів не буде

Опозиція об'єдналася з вимогою дострокових виборів

Наступні вибори Ради обійдуться в 1,5 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: