Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Канада постачатиме Україні бронетехніку - Зеленський

Країни почнуть активну співпрацю в оборонній сфері.

Україна та Канада підпишуть угоду про співпрацю в оборонній сфері задля постачання військової техніки та зброї до України.

Під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо президент України Володимир Зеленський уточнив, що йдеться, зокрема, і про постачання бронетехніки.

"Я думаю, можемо відверто про це говорити: ми домовилися про постачання бронетехніки і про те, що будемо розвивати співробітництво в цій сфері", - сказав Зеленський.

Більше деталей глава держави не повідомив - мовляв, деталі будуть після підписання угоди.

"Канада справді є другом України. Вона підтвердила це реальними кроками з підтримки нашої країни у санкційній політиці проти агресії Росії, а також у збереженні суверенітету та захисті територіальної цілісності", – зазначив Зеленський.

Трансляю пресконференції веде ТСН.ua на сторінці у Facebook.

Зеленський і Трюдо в Канаді

Президент України Володимир Зеленський та прем`єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступлять перед журналістами за підсумками зустрічі

Опубліковано ТСН Вівторок, 2 липня 2019 р.

Зеленський сказав, що Україна зможе досягнути прогресу у врегулюванні ситуації на Донбасі лише політико-дипломатичним шляхом, зазначає його пресслужба.

"Впевнений, що ми досягнемо реального прогресу тільки політико-дипломатичним шляхом. І врешті-решт змусимо Росію припинити ескалацію, встановити стале припинення вогню, забезпечити розведення сил та звільнення всіх українських полонених. Дієвим інструментом для цього є продовження санкційної політики", – сказав Зеленський.

Президент подякував Канаді за активну і всебічну підтримку України у цьому напрямі та консолідацію міжнародної спільноти для допомоги Україні у протидії російській агресії та санкційній політиці.

"Особливо це питання постає в контексті невиконання Росією рішення Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення наших 24 моряків та повернення захоплених українських кораблів", – зазначив президент.

Зеленський сказав, що Україна зацікавлена поглибити співпрацю з Канадою у військовій сфері. Це стосується, зокрема, канадської військової тренувальної місії UNIFIER, яка діятиме в Україні до 2022 року. Президент назвав це вагомим внеском у зміцнення обороноздатності України.

"Так, ми просуваємося вперед у дискусіях щодо питання збройної підтримки України. Окрім військової місії, у якій бере участь Канада, ми також додали Україну до списку для закупівлі канадської зброї. І це позитивне рішення. Ми вже бачимо інвестиції з боку канадських компаній у виробництво боєприпасів в Україні. І продовжимо працювати з Україною для того, щоби вона отримувала ту підтримку, яка їй потрібна з боку Збройних сил Канади. Ми продовжимо операцію UNIFIER, і зробимо все, щоби Україна отримала необхідне обладнання. Ми усвідомлюємо, наскільки важливою для України є підтримка в тих проблемах, з якими вона зіштовхується. Особливо, коли йдеться про незаконне вторгнення Росії на територію України. І саме тому ми допомагаємо навчати українську армію, тренувати українських військовослужбовців. Також ми додали Україну до списку, який дозволяє експорт зброї. Ми визнаємо, що це те рішення, яке дозволяє нам боротися з діями Росії", – сказав Джастін Трюдо.

Раніше повідомлялося, що Канада продасть Україні снайперські гвинтівки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції