Канатна дорога над історичним Києвом коштуватиме 9 млн євро

Чотири фірми з Франції, Австрії, Швейцарії та Італії вже зробили свої пропозиції.

Через місяць мерія Києва планує оголосити тендер на будівництво канатної дороги над історичною частиною столиці, яка б з'єднала паркові зони. Так зване Намисто Києва - низку парків – з'єднають і пішохідними містками, і канатною дорогою.

Споруджуватимуть канатку - коштами інвестора - вартість понад 9 мільйонів євро. Чотири фірми з Франції, Австрії, Швейцарії та Італії вже зробили свої пропозиції. Досвід у них, кажуть в Київській адміністрації, є, країни ці гористі, а отже і канатних доріг там збудовано чимало. Утім, цілком імовірно, що у Києві таку підвісну магістраль назвуть повітряним трамваєм - через ескіз вагончика. Його авторb, молоді художники,створили кабіну за формою дореволюційного трамваю.

Але поки-що влада у роздумах, форми кабін - а їх буде 59-ть - визначає інвестор. А трамвайний вагончик пропонуватимуть як екзотику, де навіть шлюбні церемонії проводитимуть. Художники начебто погоджуються, але хотіли б, щоб уся канатка була романтичною.

Без громадських слухань - дороги не буде, запевняє столична влада. Схили не руйнуватимуть, дерева не нищитимуть. І опори, і кабіни мають бути непомітними серед зелені. Канатка, переконують чиновники - збереже паркову зону.

"Щоб вона була пріоритетна, щоб ніхто часом не подумав, що її можна забудувати, тоді навіть ця канатна дорога – вона навіть обмежує думки, що можна щось будувати, бо не будеш же під тросами будувати. Через це ця територія заповідна має стати", - сказав заступник голови КМДА Ігор Добруцький.

Щоб збудувати повітряну дорогу - знадобиться 15-ть місяців. Створюють її як принаду для туристів. І планують - під час чемпіонату Євро 2012-ть гості вже літатимуть над Києвом.

 

Читайте також:

Черновецький зробить з восьми київських парків один

У Києві побудують канатну дорогу

МНС назвало райони Києва, яким загрожує весняний паводок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: