На посади суддів КС висунули трьох вихідців зі Східної України

Серед кандидатів у нові судді КС Михайло Запорожець (суддя Апеляційного суду Луганської області), Олег Сергейчук (суддя Вищого адміністративного суду України), Наталія Шаптала (суддя Донецького апеляційного адміністративного суду), Михайло Гультай (суддя Апеляційного суду Харківської області).

З'їзд суддів простим голосуванням висунув 4 кандидатури на вакантні посади суддів Конституційного суду на своєму засіданні 16 вересня.

Серед них: Михайло Запорожець (суддя Апеляційного суду Луганської області), Олег Сергейчук (суддя Вищого адміністративного суду України), Наталія Шаптала (суддя Донецького апеляційного адміністративного суду), Михайло Гультай (суддя Апеляційного суду Харківської області).

Нагадаємо, раніше з'їзд простим голосуванням проголосував за звільнення 4-х суддів КС - Ярослави Мачужак, Івана Домбровського, Анатолія Дідківського, В'ячеслава Джуня.

У той же час, пізніше, на з'їзді згадали про те, що звільнення суддів повинно проводитися шляхом таємного голосування, у зв'язку з чим було прийнято рішення про переголосування звільнення суддів КС, а також про переголосування висунення суддів КС.

На з'їзді також було висунуто від Верховного суду України 2 додаткові кандидати - Дмитро Лупеник і Валерій Дончук, проте з'їзд не підтримав дані кандидатури.

Нагадаємо, 9 вересня КС припинив повноваження суддів Івана Домбровського, Ярослави Мачужак і Анатолія Дідківського.

Таке рішення ухвалене у зв'язку з тим, що судді подали заяви про відставку. Всі троє суддів були призначені на посаду в листопаді 2005 року VII з'їздом суддів.

До складу КС входять 18 суддів (по шість суддів призначають президент, парламент і з'їзд суддів).

Читайте також:

Янукович хоче, щоб українці платили судам

На Сумщині невідомі в масках 12 годин катували районного суддю

Новим суддею КСУ може стати спеціаліст із будівництва саун і басейнів

КС звільнив трьох нелояльних до влади суддів

Звільнено чотирьох суддів Конституційного суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: