Довірена особа Тігіпка заявляє про маніпуляції соціологічними даними

Команда Сергія Тігіпка вважає, що він має третій рейтинг серед кандидатів у президенти, але соціологи його занижують.

Виборчий штаб кандидата в президенти України  Сергія Тігіпка вважає заниженим рейтинг свого кандидата в соцдослідженнях і тому подала в суд на одну із соціологічних компаній.

Про це заявила довірена особа кандидата в Президенти України Сергія Тігіпка Олександра Павленко.

Павленко також звернула увагу на маніпуляції соціологічними даними під час передвиборної кампанії.

Павленко підкреслила, що міжнародна дослідницька компанія «ТНС Україна» ігнорує визначення суду першої інстанції, що заборонила публікувати будь-які результати соціологічних опитувань відносно Сергія Тігіпка.

Зокрема, 13 листопада 2009 р. до Подільського районного суду Києва, за місцем реєстрації компанії «ТНС Україна», був поданий позов від С.Тігіпка, який стосувався робіт, наданих ТОВ «ТНС Україна» з неналежною якістю. Мова в позові йшла про роботи щодо первинного збору інформації в рамках дослідження «Громадської думки щодо передвиборних поглядів».

За словами довіреної особи Тігіпка, компанія «ТНС Україна» навмисно спотворила дані соціологічного опитування. Крім того, якість проведеного дослідження говорить про те, що вказана кампанія, бажаючи скоротити свої витрати при проведенні дослідження, «відверто і в грубій формі підтасувала опитувальні листи».

Павленко стверджує, що неналежна якість роботи була виявлена в результаті незалежної перевірки на території ТОВ «ТНС Україна» сторонніми підрядчиками. Вони визначили, що майже дві третини всіх проведених в ході дослідження інтерв’ю можуть вважатися неякісними.

Суд взяв документи до розгляду і 26 листопада виніс визначення у справі. «До моменту вступу в законну силу, рішенням суду у даній справі, ТОВ «ТНС Україна» не має права будь-яким чином використовувати, зокрема поширювати (оприлюднювати) інформацію, що прямо або опосередковано стосується Тігіпка С.Л., і отримана в ході проведення різного роду соціологічних досліджень, опитувань і т.п», - підкреслили в прес-службі кандидата.

Крім того, в прес-службі Тігіпка зробили акцент на тому, що заборона на публікацію даних про нього розповсюджується на всі дослідження до кінця другого туру, у тому числі й дані екзит-полу.

Проте, порушуючи винесену судом заборону, 3 грудня «ТНС Україна» опублікувало звіт «Передвиборні рейтинги політиків і індекси довіри населення», в якому оприлюднило недостовірну інформацію, що прямо стосується Тігіпка.

У зв’язку з порушенням визначення суду дане судове рішення було пред’явлене до виконання в Державну виконавчу службу Подільського району Києва.

При цьому Павленко констатувала, що довіра до соціологічних опитувань у населення висока, але дуже часто цим користуються «нечисті на руку соціологічні компанії».

«Адже маніпуляція даними дослідження - це явне введення в оману виборців. Ми виходимо з того, що використання соціологічних служб як інструменту передвиборної агітації не допустимі», - пояснила вона.

Крім звернення до суду і в Державну виконавчу службу, представники С.Тігіпка направили письмові вимоги про розгляд даного випадку маніпуляції соціологічними даними в галузеву міжнародну асоціацію ESOMAR і штаб-квартиру материнської компанії TNS Global у Лондоні.
 

Читайте також:

Тігіпко: Україна має брати участь в боротьбі зі зміною клімату

Тігіпко радіє, що його підтримує партія "Родина"

Тігіпко: Подорожчання газу – виклик для держави

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: