Голоси на виборах будуть купуватися по 800 гривень

Комітет виборців заявив про те, що в Україні готується масовий підкуп людей. Один голос оцінюється в 100 доларів.

Під час голосування на виборах президента очікується підкуп виборців, про що свідчить нинішнє збільшення прикладів застосування адмінресурсу в Україні. Про це заявив голова Комітету виборців Олександр Черненко.

"На тлі затихання офіційної агітації дійсно збільшилися приклади застосування адмінресурсу і підкупу виборців, однак вони не є системними, численними, і поки що не впливають на результати виборів", - сказав він. Зокрема, за словами експерта, своїм адмінресурсом користуються "ті кандидати, що займають визначене становище - президент, прем'єр, спікер".

Зокрема, практично у всіх регіонах України КВУ зафіксував роздачу земельних актів на безкоштовне одержання землі. При цьому ведеться агітація за кандидата в президенти Юлію Тимошенко, і сам процес широко висвітлюється в ЗМІ, причому таке висвітлення організовують виборчі штаби даного кандидата, відзначили в Комітеті.

Разом із тим, за словами Черненка, кандидат від опозиції Віктор Янукович, також використовує адмінресурс на місцях, оскільки має підтримку в більшості місцевих органів влади й у керівників промислових підприємств.

Черненко також відзначив, що на місцях бізнесменам за фінсування пообіцяли включити їх у партійні списки на місцевих виборах. "Фактично великого криміналу тут немає, однак якщо політичні сили кажуть, що вони за відкриті списки, але з іншої сторони на місцевих виборах обіцяють людям, що їх включать у списки, то це значить, що списки знову будуть закритими, тобто знову має місце обман виборців", - підкреслив голова КВУ.

Говорячи про підкуп виборців, він відзначив, що в Комітет надходить така інформація, однак вона поки є неформальною. Зокрема, за його словами, люди, що займалися організацією підкупу виборців на попередніх виборах, зараз також активізували свою діяльність.

Зокрема, є інформація, що вони знову ходять по гуртожитках, переписують студентів, а також у сільській місцевості - місцевих жителів. На підкуп одного виборця в штабах виділяється приблизно 800 гривень.

Разом з тим, це не означає, що ця сума буде видаватися безпосередньо виборцеві, оскільки значна частина її осяде в посередників, десятників, сотників, відзначив Черненко.

В Комітеті виборців назвали ще кілька негативних боків ситуації на нинішніх виборах, зумовлених недосконалим виборчим законодавством.

Зокрема, це малозмістовність політичного діалогу та нечесність кандидатів щодо виборців, прихована політична реклама у ЗМІ.

КВУ, з огляду на це, закликав виборців активніше брати участь у перевірці своїх даних в Державному реєстрі виборців та активніше відстоювати свої права і реагувати на порушення виборчого законодавства.

Нагадаємо, в Комітеті виборців також заявили, що кандидатам у президенти почало не вистачати грошей, у зв'язку з чим вони згортають свої передвиборні кампанії.

Раніше про підкуп виборців попереджав екс-керівник КВУ, заступник глави Секретаріату президента Ігор Попов. Він називав схожу цифру 100 доларів за один голос виборця.

Читайте також:

Кандидатам у президенти не вистачає грошей на вибори

СП: голос на виборах буде коштувати 100 доларів

Янукович: диявол скуповуватиме душі під час виборів президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: