Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Капітана танкера "Делфі" дістали непритомним. Водолази провели безпрецедентну рятувальну операцію

Під Одесою на мілину сіло судно.

На мілину під Одесою сів танкер "Делфі", який зірвало з якоря. На облавку перебувало троє людей, які відмовлялися покидати судно. Після безпрецедентної рятувальної операції членів екіпажу відправили до лікарні. Найважчий стан у капітана судна, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На борту танкера, залитого крижаною водою, було троє моряків. Щоб витягти людей, водолази долали триметрові хвилі та потужний зустрічний вітер. "Це перша моя така подібна операція. Ускладнювало те, що судно лежить на борту. Туди важко було залізти, дістати капітана з трюма також було важко", - каже водолаз Євген Кобець.

Відео Безпрецедентна операція: моряків примусово врятували з танкера, який віднесло у відкрите море

Полонені штормового моря. На мілину під Одесою сів танкер, який зірвало з якоря. Спочатку судно "Делфі" дрейфувало у морі, згодом хвилі прибили його ближче до берега і повалили на бік. На облавку перебувало троє людей, але рятувальні кораблі не могли підійти близько через високі хвилі. Крім того,  моряки самі  відмовлялись покидати судно. Чому - у сюжеті.  

Безпрецедентна операція: моряків примусово врятували з танкера, який віднесло у відкрите море

З судна евакуювали увесь екіпаж. Капітана танкеру дістали останнім і непритомним. Зараз він перебуває у важкому стані. Двоє членів екіпажу - середньої важкості.

Про членів екіпажу поки відомо, що вони громадяни України. Чому пручалися допомозі, наразі невідомо. Основні версії дві: судно не має необхідних документів або на борту був нелегальний вантаж.

Некероване судно дрейфувало морем від вечора 21 листопада. Його зірвало з якоря біля порту "Південний". Надзвичайної ситуації можна було уникнути, але екіпаж відмовлявся від допомоги. Оскільки корабель іноземний, без сигналу SOS, пояснюють, розпочинати порятунок не могли. "Власник судна не виходив на зв’язок. Ми не могли з ним зв’язатися. Офіційно воно має бути під прапором Молдови, але ця інформація перевіряється", - каже голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций.

Коли судно кинуло на хвилелом, то оперативний штаб вирушив евакуювати моряків примусово. "Терміново треба було рятувати і якимось чином доставити на берег. З моря рятувально-пошукові катери вони не мали можливості підійти і зняти постраждалих. Була ситуація критична", - розказав начальник пошуково-рятувальнох служби ВМС ЗСУ Олексій Нестеров.

Фотогалерея Затонулий біля Одеси танкер "Делфі" показали на відео з висоти (5 фото)

Цивільні та військові рятувальники, водолази, прикордонники, медики, капітани портів – до операції з порятунку моряків залучили кілька десятків людей. Після того, як моряків евакуювали, то роботи через небезпеку припинили. Танкер залишився на хвилеломі, довкола нього розплилися чорні плями. Попередньо – танкер був без вантажу і палива. Чим саме забруднене море, з’ясовуватимуть фахівці.

До закінчення шторму танкер лишатиметься на місці. Зараз прибрати його неможливо.

Кореспондентка ТСН Олена Черняєва.

Залиште свій коментар

Вибір редакції