"Карантин було запроваджено вчасно, але суспільство зустріло його по-різному" - Сергій Комісаренко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Карантин дозволяє виграти час для мінімізації поширення коронавірусу.

Нова коронавірусна інфекція COVID-19 дісталася до України після майже двохмісячного ураження світу, тому уряд держави мав час, аби підготуватися. І те, як це вдалося зробити, буде продемонстровано найближчим часом. 

Про це заявив академік НАНУ, директор Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна Сергій Комісаренко під час суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

"На щастя, у нас останнім з'явився коронавірус. Нам пощастило - доля дала час, щоб ми підготувалась. Наскільки ми підготувались - побачимо найближчим часом. Карантин був введений вчасно, але в суспільстві він був зустрінутий по-різному", - прокоментував Сергій Комісаренко.

За його словами, вірус вдасться побороти якнайскоріше лише за умови дотримання жорстких мір карантину. Також це дозволить знизити навантаження на систему охорони здоров'я нашої країни. Директор інституту біохімії закликав суспільство допомагати українським медикам, адже вони зараз на "передовій".

"Люди мають зрозуміти: чим жорсткішим будуть міри карантину, менше зручностей для людей, тим менше буде тих, хто захворіє і тих, хто помре. Також ми розтягнемо проміжок вибуху, коли буде багато людей із носієм вірусу і тих, хто захворів. У деяких країнах є величезне навантаження на медичні служби. Ми повинні дбати про наших медиків. Вони зараз уже на передньому ряді боротьби з захворюванням", - додав Комісаренко.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції