Карасьов: Обама поки не візьме Україну в НАТО (відео)

Новий президент США зараз буде більше дослухатися до думок країн Старої Європи.

Обрання президентом США демократа Барака Обами "суттєво не вплине" на зовнішньополітичні справи України.

Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"В зовнішній політиці у Сполучених Штатів давно панує двопартійний консенсус. Якщо керівником Держдепу, зовнішньополітичного відомства США, буде Річард Холбрук, на суттєві зміни американської політики в Європі, на пострадянському просторі не слід чекати", - вважає експерт.

Він нагадав, що саме Холбрук "був відповідальним в адміністрації (президента - ТСН.ua) Клінтона за політику на Балканах, він автор Дейтонських угод (щодо розподілу Боснії та Герцеговини на дві частини за збереження єдиної держави у 1995 році - ТСН.ua)". Отже, і зараз змін у зовнішній політиці США чекати не варто.

У той же час, Карасьов звернув увагу на те, що "на відміну від республіканців, демократи завжди більше схиляються до дипломатичних методів розв'язання проблем, м'якої влади, роблять акцент на гуманітарних і культурних методах реалізації дипломатичних зусиль та завдань". З огляду на це, політолог прогнозує, що "Обама буде намагатися відновити американське моральне лідерство в Європі".

"Це потребує відновлення тісної взаємної співпраці з Європейським союзом, європейськими країнами, в тому числі в рамках НАТО. Обама буде дослухатися до голосу Берліна і Парижа, і політика НАТО буде більш консенсусною за змістом. А це означає, що не слід нам чекати в найближчий період отримання статусу ПДЧ. Як і Грузії", - наголосив експерт.

"Зовнішня політика США на пострадянському просторі, в Європі буде більш реалістичною, прагматичною і дипломатичною. Це означає, що голос європейських країн, особливо в структурах НАТО, буде більш відчутним. Потрібно це буде враховувати і нашій дипломатії", - додав Карасьов.

Нагадаємо, Барак Обама переміг на виборах президента США, що відбулися вчора.

Головними противниками швидкого надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в НАТО сьогодні виступають саме Німеччина і Франція, а також ще кілька країн Старої Європи.

Чого чекати від президента Обами Україні - дивіться на відео ТСН.

ВідеоОбама був в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: