Карасьов: Ющенко "не політичний підліток", щоб наслідувати Мєдвєдєва

Якби Ющенко відповів у тональності та стилістиці заяви Мєдвєдєва, то це було б верхом недипломатичності та некоректності.

Політологи по різному оцінюють відповідь президента  Віктора Ющенка президенту Росії Дмитру Мєдвєдєву.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що відповідь президента Віктора Ющенка на заяви президента РФ Дмитра Мєдвєдєва є адекватною і достатньою для роз’яснення власної позиції та спростування висунутих звинувачень.

За його словами, якби Ющенко відповів у тональності та стилістиці заяви Мєдвєдєва, то це було б верхом недипломатичності та некоректності.

“Ющенко не політичний підліток, якому сьогодні за будь-яку ціну потрібно продемонструвати, що він відбувся як політик. Він давно вже відбувся як політик”, - сказав Вадим Карасьов.

Він вважає, що причина досить жорстких заяв російського президента та відповідь на них глави Української держави полягає в проблемі адекватності відстоювання і проведення національних інтересів України. “Тут не потрібно давати відповідь у стилі “який хлопець крутіший на районі”, а варто діяти спокійно, виважено і мудро”, - зауважив політолог.

Крім того, зазначив експерт, істерична поведінка більше притаманна тим, у кого є проблеми з правомірністю висунутих ними звинувачень. “Якщо ж правда на вашій стороні, то у вас є право уникати крику. Тут потрібна не гучна, а гнучка дипломатія”, - підкреслив він.

Оцінюючи повноту відповіді Ющенка, експерт назвав її достатньої на даний момент, зауваживши, що повну і вичерпну інформацію на кожну претензію Мєдвєдєва потрібно давати з цифрами, фактами, чи, як казав попередній президент РФ і нинішній глава уряду Володимир Путін, “з явками і паролями”.

Карасьов припускає, що незабаром будуть не тільки заяви, а й дії з боку президента України, які в сукупності дадуть підстави оцінити, наскільки його відповідь була адекватною і повною. До того ж політолог переконаний, що потрібна не одна заява, а серія виступів глави держави з цього приводу, особливо напередодні святкування 18-ї річниці проголошення незалежності України.

Разом з тим Карасьов звернув увагу на те, що заява Мєдвєдєва була не стільки до Ющенка, скільки до всього “братнього українського народу”, у якого, як виявилося, “погана політична еліта і правляча верхівка”. З огляду на це експерт вважає, що Ющенко має дати відповідь не тільки російському президенту, а й українському народу.

Прогнозуючи відновлення особистих контактів двох президентів, політолог сказав: “Контактів на найвищому рівні не буде”. Він пояснив свою позицію тим, що російська сторона “запатентувала собі роль прокурора і судді”, залишивши українській “роль підсудного, обвинувачуваного”. За таких умов, переконаний Карасьов, відновлення конструктивних і рівноправних відносин між Ющенком та Мєдвєдєвим неможливе.

Ще один політолог Андрій Єрмолаєв вважає, що президент Віктор Ющенко своєю відповіддю зіграв з ним у пінг-понг, перекинувши ініціативу подолання напруги у відносинах між двома країнами російській стороні.

На його думку, головним недоліком відповіді Ющенка є його пасивність.

“Ющенко, фактично, зіграв у пінг-понг - цей прийом він часто застосовує. Він дав пояснення і відповів на претензії Мєдвєдєва, але нічого не запропонував, перекинувши м’яч на сторону Росії”, - сказав політолог.

Єрмолаєв вважає, що такою позицією український президент не почав роздмухувати конфлікт, але і не запропонував виходу із ситуації.

“Своїм листом Ющенка нікого не здивував. Він залишився “натовцем”, активним прихильником нових гуманітарних ініціатив, зберіг свою прихильність Заходу. Водночас, підтвердилася його критична оцінка, пов’язана з пасивністю і безініціативністю цього політика”, - резюмував Єрмолаєв.

Як повідомлялося, сьогодні, 13 серпня, Віктор Ющенко написав у відповідь лист Мєдвєдєву, в якому відкинув звинувачення у тому, що він проводить антиросійську політику і назвав тон звернення Мєдвєдєва недружнім.

Читайте також:

Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Ющенко відповів на звинувачення Мєдвєдєва

Націоналісти під посольством РФ у Києві вимагають припинити наливати Мєдвєдєву

МЗС РФ: Україна не зрозуміла Мєдвєдєва. Він зовсім не агресивний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: