Карпачова: визнайте русинів!

Близько 130 тисяч громадян, опитаних громадськими організаціями Закарпатської області, вважають себе русинами.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова просить Кабінет Міністрів офіційно визнати національність "русин", з якою себе ідентифікує частина громадян України, що проживають переважно в Карпатському регіоні.

Про це повідомила прес-служба омбудсмена.

Карпачова просить внести русинів до реєстру національностей України, поставити за обов'язок органам місцевого самоврядування забезпечити етнокультурні й соціальні потреби русинів.

Відповідно до повідомлення, близько 130 тисяч громадян, опитаних громадськими організаціями Закарпатської області, вважають себе русинами.

Карпачова вважає, що русинська національність повинна бути відновлена й офіційно визнана, тому що її представникам властива унікальна культура, мова, традиції, етнічні особливості.

Прес-служба також повідомляє, що у квітні 2006 року комітет Організації Об'єднаних Націй з ліквідації расової дискримінації виразив стурбованість відсутністю офіційного визнання русинської національності.

Карпачова вважає, що невизнання русинів як окремої національності може привести до соціальної й політичної напруженості й конфліктів на національній основі.

Нагадаємо, Закарпатська обласна рада 7 березня на сесії вирішила визнати русинів корінною національністю Закарпаття.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: