Карпачова заступилася за Луценка перед судом

Ніна Карпачова звернулася до суду з клопотанням про зміну підсудному екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку запобіжного заходу на не пов'язаного з позбавленням волі.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Ніна Карпачова звернулася до Печерського районного суду Києва з клопотанням про зміну підсудному екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку запобіжного заходу на не пов'язаного з позбавленням волі.

Як повідомили в прес-службі Уповноваженого, це було зроблено у відповідь на звернення народних депутатів України та громадських організацій про порушення права Луценко на свободу та особисту недоторканність.

Омбудсман звертає увагу на те, що стан здоров'я підсудного, який зараз перебуває в Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, оцінюється як середнього ступеня тяжкості. Через голодування у нього загострилися хронічні захворювання, він майже щодня втрачає вагу.

"Європейський суд з прав людини неодноразово констатував порушення статті 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод саме через те, що державні органи не брали адекватних заходів щодо надання допомоги ув'язненим, у тому числі шляхом звільнення з-під варти голодуючих", - зазначила Карпачова.

Як відомо, справа Луценка знаходиться в Європейському суді з прав людини з наданням пріоритету у розгляді. Європейський суд передав справу на комунікацію уряду України, від якого очікують пояснень з обставинами затримання та арешту Луценка.

"З метою запобігання порушенню конституційних прав Юрія Луценка на життя, здоров'я, свободу та особисту недоторканність Уповноважений з прав людини, звертаючись до Печерського районного суду міста Києва, просить також врахувати: Луценко одружений, має двоє дітей (один з яких неповнолітній), позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, є активним громадським і політичним діячем. До того ж з клопотанням про взяття його на поруки до Печерського районного суду міста Києва звернулися майже 100 народних депутатів України ", - йдеться в повідомленні.

Як відзначили в прес-службі Омбудсмана, Карпачова сподівається, що під час попереднього розгляду справи Печерський районний суд ухвалить справедливе рішення про запобіжний захід Луценка з урахуванням всіх обставин, викладених у її проханні.

Читайте також:

Луценко продовжить голодування до суду

Перший суд над Луценком буде цілком таємним

Для викупу Луценка зібрали майже мільйон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: