Ексглава АМКУ Терентьєв розкрив деталі у справі на 6,5 млрд грн проти монополії "Тедіс"

Дата публікації
Перегляди
910
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ексглава АМКУ Терентьєв розкрив деталі у справі на 6,5 млрд грн проти монополії "Тедіс"

Фото: pixabay.com

29 липня у Північному апеляційному господарському суді відбудеться чергове засідання.

Виробники тютюну та дистриб’ютор цигарок судяться з Антимонопольним комітетом, аби не платити штраф на загальну суму в 6,5 мільярда гривень за свою змову. Два тижні тому суд ухвалив рішення накласти арешт на рахунки компанії ТОВ "Тедіс Україна", але їх так і не заблокували. 

Колишній голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв, якого Верховна Рада звільнила на початку липня, згадує, що перше рішення АМКУ щодо зловживання "Тедісом" монопольним становищем на ринку, було винесено ще чотири роки тому, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

"Всі судові інстанції на території України, включаючи Верховний суд, визнали правоту АМКУ. Але несподівано влітку 2018 року акціонер компанії "Тедіс", кіпрська компанія, подала позов, що нібито її права як акціонера було порушено через те, що її не було притягнуто до цього судового процесу. Тобто це в чистому вигляді така юридична маніпуляція, але це дозволило компанії "Тедіс" кваліфікувати рішення АМКУ як таке, що оскарження щодо якого у судах ще триває", – розповідає Терентьєв.

Ексглава АМКУ заявив про юридичні маніпуляції у справі про монополію "Тедіс" на ринку

Ексглава АМКУ заявив про юридичні маніпуляції у справі про монополію "Тедіс" на ринку

За даними ЗМІ, Терентьєва змусили написати заяву на звільнення того ж дня, коли він подав клопотання до суду про арешт рахунків тютюнових компаній та дистриб’ютора, бо нібито не погодив своїх дій з Офісом президента.

"Заява про відставку пов'язана зі справою цигаркової монополії "Тедісу". Як відомо, Терентьєв цю заяву підписав, але наступного дня заявив, що відкликає цю заяву, тим не менше за наполяганням президента фракція "Слуга народу" винесла це питання на голосування і проголосувала щодо звільнення Тернетьєва", – повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Сам Терентьєв інформацію про зустріч на Банковій не коментує.

Компанія "Тедіс", яку пов’язують з одеським бізнесменом Борисом Кауфманом, - монополіст на тютюновому ринку: купити цигарки напряму у виробників неможливо. За цю картельну змову на посередника та чотири тютюнові компанії АМКУ наклав штраф. На посередника – 3,5 мільярда гривень, а на виробників - 3 мільярди гривень, які мали б надійти до бюджету. Компанії намагаються це рішення оскаржити.

У липні суд ухвалив рішення заблокувати рахунки "Тедіс Україна", але вони досі не арештовані. На запит журналістів в АМКУ відповіли, що в зв’язку з тим, що судовий процес триває, воліють утриматися від коментарів. В АМКУ нині нова керівниця - Ольга Піщанська, родом з Кривого Рогу.

"Дії, які зараз вчинив АМКУ, цілком законні, вони правомірні і довівши їх до логічного кінця, отримавши кінцеве рішення суду, зворотного шляху вже не буде. Я вважаю, що саме з боку судової влади проволочок у цій справі не буде. Річ у тім, чи будуть такої ж позиції дотримуватись юристи АМКУ", – каже адвокат Олександр Черних.

Одна з тютюнових компаній минулого тижня сплатила штраф, аби їй не заблокували рахунки, та заявила, що з рішенням суду все одно не згодна. Колишній очільник АМКУ певен, що урядовцям навіюють думку, що виплата штрафу "тютюнниками" може зашкодити наповненню держбюджету. "Є певні кола, які розвивають ідею того, що нібито через те, що чинна модель ринку, яка існувала в 2015-2017 роках з монопольним ринком, зазнає певних ударів, з боку АМКУ. То, нібито, знову ж таки, призводить до розбалансування ринку і надходжень від акцизного податку", – вважає Терентьєв.

Тим часом у Мережі з’явився нібито новий проєкт постанови Кабміну. В ньому пропонують створити приватного Тимчасового національного оператора на ринку тютюнових виробів, розповідає колишня уповноважена Антимонопольного комітету, співзасновниця "Ліги антитрасту" Агія Загребельська. "І за таким дивним збігом цим критеріям відповідає тільки компанія "Тедіс". Якщо буде ухвалений цей проєкт, то відповідно в нас може з’явитися вже легальний монополіст. Той самий "Тедіс" – компанія, яка порушувала антимонопольне законодавство", – вважає вона.

29 липня у Північному апеляційному господарському суді відбудеться черговий розгляд апеляційної скарги "Тедіс Україна" до АМКУ та Антимонопольного комітету до компанії дистриб’ютора.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
910
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація