"Картина була страшна": подробиці травмування 8-річної дитини на гойдалці у Броварах

"Картина була страшна": подробиці травмування 8-річної дитини на гойдалці у Броварах

Фото: ТСН

Нині дитина перебуває в лікарні в стабільному стані.

У Броварах, що під Києвом, 8-річну дівчинку, яка впала з металевої гойдалки і застрягла під нею, кинулися визволяти всі, хто був на майданчику. Але самотужки зрушити гойдалку вийшло не одразу.

Бо конструкція металева, міцна і призначена для дітей на візках. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На гойдалці діти розгойдалися так сильно, що не помітили, як одна з дівчаток вилетіла і опинилася просто під нею. Щоб дістати дитину, довелося викликати рятувальників.

До приїзду ДСНСовців дівчинку намагалися дістати самі. Чоловіки, що були поруч, почали зривати покриття з гойдалки і намагалися її відкрутити. Але марно.

Картина була страшна. Діти повискакували. Був один тато. Вони приїхали на машині сюди. Він каже: "У мене є в багажнику домкрат". Він швидко через паркан шмигнув і приніс цей домкрат

очевидець

Конструкцію таки вдалося зрушити. До того, як медики прибули на майданчик, дитина ще кілька хвилин лежала під гойдалкою. Дівчинку боялися чіпати.

Вона поступила в шоковому стані, посттравматичному. Підняли її в реанімаційне відділення, проводили обстеження. Виявили перелом плечової кістки, закрита травма голови - струс головного мозку

директор Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк

Нині дитина в стабільному стані. Зранку її доправили до столичної обласної лікарні. У вівторок, 9 червня, дівчинку мають прооперувати.

Тим часом від ранку 5 червня у броварському парку було людно. Ні дітей, ні батьків не лякав навіть дощ. До гойдалки, на якій травмувалася дитина, стояла черга. Про те, що сталося, люди знають. Кажуть, що травмуються тут не вперше.

На гойдалці можна сильно розгойдатися, а це дітям подобається. До того ж на ній багато місця. Тому катаються тут цілими компаніями.

Ідуть кататися сюди, бо нових хороших майданчиків бракує, каже експертка з безпеки дітей Олена Лізвінська.

Цей майдачник інклюзивний. Тому деяке обладнання для звичайних дітей може бути небезпечним.

У парку в Броварах 8-річна дівчинка впала з металевої гойдалки і застряла під нею

У парку в Броварах 8-річна дівчинка впала з металевої гойдалки і застряла під нею

"На цю гойданку має заїжджати дитинка у кріслі спеціальному. Вона не прилаштована і не пристосована для такої кількості здорових дітей, коли їх там навалюється 5-10 чоловік. Ми ж маємо розуміти, що там певна відстань від покриття. Туди може залізти голова, нога, рука", - каже експертка.

Законодавчо гратися на інклюзивних майданчиках дітям не заборонено. Батькам, які все ж приводять своє чадо сюди, експерти радять стежити за ним і дотримуватися правил.

У поліції почали розслідування і порушили справу за невиконання обов'язків з догляду за дитиною.

"У рамках цього кримінального провадження поліція також з'ясує, чи повинна була ця конструкція бути огороджена, оскільки вона передбачена для гойдання певної категорії дітей", - зазначила речниця поліції Київської області Віталія Грохольська.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація