Кашель, біль у горлі, слабкість і ломота у тілі: перші симптоми коронавірусу від пацієнтів, які одужали від хвороби

Дата публікації
Перегляди
220к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кашель, біль у горлі, слабкість і ломота у тілі: перші симптоми коронавірусу від пацієнтів, які одужали від хвороби

Коронавірус має декілька штамів і мутує.

Четверо пацієнтів, які вже одужали або лікуються від нової коронавірусної інфекції COVID-19, мали різні симптоми, але у всіх недуга розпочиналася так само як респіраторне захворювання. У когось був кашель і втрата смакових якостей та нюху, а в інших - висока температура і біль у м'язах. Інфекціоністи до найтиповіших симптомів зараховують: гарячку, сухий кашель та ядуху, яка може призвести до вірусної пневмонії, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Вадим відпочивав у Австрії на гірськолижному курорті. На четвертий день після повернення додому чоловік звернувся до лікарів. У нього паморочилось у голові й він мав незначну слабкість і ломоту в тілі.

"Температура 38,2. Запаморочилося в голові, виник біль у м'язах. І від першого дня у мене було червоне горло і першіння. Ані кашлю, ані чогось у легенях не було", - розповідає чоловік. 

Температура, кашель і ядуха: які симптоми можуть свідчити про зараження коронавірусом

Температура, кашель і ядуха: які симптоми можуть свідчити про зараження коронавірусом

А у 48-річного філіппінського юриста Карло Наварро коронавірус проявився сильним кашлем, різкою зміною температури та лихоманкою. Симптоми чоловік відчув після подорожі зі своєю родиною до Японії. Каже, що підчепив недугу попри те, що носив маску, рукавички і користувався дезінфекторами. Стверджує, що інфікувався, бо навпроти нього кашляла людина.  

"Я хочу, щоб ви знали, щойно з'являться симптоми, вам потрібно негайно ізолюватися. В жодному разі не можна ризикувати, особливо, якщо у вашій родині є люди похилого віку або групи високого ризику", - закликав філіпінець Карло Наварро, який перехворів на коронавірусну інфекцію.

У британця Еріка, який тричі на тиждень займався спортом була задишка і ломота у тілі. 

"Мені болить хребет, спина й шия. За таких умов вам не хочеться розмовляти, у вас виникає задишка, якщо ви рухаєтесь, і не хочеться підіймати голову з подушки", - розповів інфікований COVID-19 Енді Гардвік.

На другий тиждень подорожі Азорськими островами Яна теж відчула слабкість. Проте температури вона не мала. Першими симптомами коронавірусу у неї були: раптова втрата смакових якостей та нюху. Також у дівчини почався сухий кашель, був сильний головний біль та незначний нежить. А за кілька днів у неї діагностували коронавірус. 

За інформацією Центру громадського здоров'я, найпоширеніші симптоми коронавірусу - гарячка, сухий кашель та ускладнене дихання. Проте перелік симптомів набагато ширший  і він залежить від імунітету конкретної людини.

"Найпоширеніший симптом - це сухий кашель. Не вологий, без мокроти і загальне нездужання. Температури може і не бути, я на цьому акцентую, або буде невеликою, 37,2, або взагалі може не бути. Це не є виключення", - пояснює інфекціоніст Юрій Жигарєв.

Фото: ТСН.ua

За його словами, вірус має декілька штамів і мутує. Тому в різних випадках може проявлятися по-різному. Але щойно відчуваєте задуху, наголошує інфекціоніст, негайно необхідно звернутися до лікарів.  Адже коронавірус може викликати двостороннє запалення легенів. 

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
220к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація