Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Касько розповів, коли Україна видає злочинців Росії

Україна видає тільки злочинців, але якщо є натяк на політизовану справу, особу залишають в Україні.

Заступник генерального прокурора України Віталій Касько розповів, коли Україна та Росія екстрадують злочинців, а коли ні. Про це він розповів у контексті справи чоловіка нардепки Анни Скороход, яку виключили з фракції "Слуга Народу", в інтерв’ю видання TheBabel.

Журналістка запитала, що справа чоловіка Скороход складна та давня, але в цьому контексті цікаво, що в нас узагалі існує співпраця з російськими правоохоронцями.

"Знову почались політичні розмови, як можна когось видавати в Росію. Це питання піднімалось 2014 року. Тоді ми зупинили екстрадиційні процедури й перестали надавати правову допомогу Росії, бо де-факто ми у стані війни. Проте Росія перша почала видавати в Україну правопорушників, а ми вирішили видавати частково. Зараз поясню, як і чому. У Росії українських розшукуваних завжди затримували більше, ніж в Україні російських. Уявіть, що в Росії когось підозрюють у вбивстві або зґвалтуванні. Ця людина виїжджає в Україну, а ми відмовляємося її видавати. Чого ми добиваємося? Людина залишається тут, і поступово Україна стає прихистком злочинців. Так свого часу Придністров’я було прихистком для серійних кілерів", - відповів Касько.

За його словами, Генпрокуратура вирішила, що коли йдеться про загальнокримінальну, економічну чи насильницьку злочинність, Україна співпрацює.

"Якщо ж це політично-сенситивний кейс, відмовляємо або в екстрадиції, або в правовій допомозі. І де-факто, так воно від 2014 року і працювало", - додав він.

Нагадаємо, 14 листопада під час засідання Верховної Ради Анна Скороход заявила про те, що її чоловік був затриманий нібито через те, що вона голосувала проти земельного закону. У відповідь Арахамія заявив, що партія до затримання чоловіка політика не має жодного стосунку і що Скороход неодноразово пропонувала своїм колегам "грошову допомогу".

Згодом у ГПУ пояснили, що затримали цивільного чоловіка нардепки від фракції "Слуга народу" Анни Скороход, бізнесмена Олексія Алякіна у зв’язку з тим, що він перебуває в міжнародному розшуку.

"Екстрадиційну перевірку проводить прокуратура м. Києва, за її результатами буде зроблено висновок про відсутність або наявність обставин, які можуть перешкоджати видачі. Раніше цей громадянин намагався уникнути екстрадиції шляхом оформлення громадянства України через надання міграційній службі неправдивих відомостей", - додали у ГПУ.

За даними слідства, 9 серпня 2018 року росіянина вже затримували на території Київської області та тримали його три місяці під вартою з метою екстрадиції до 8 листопада 2018 року, поки Новозаводський районний суд Чернігова не змінив своїм рішенням запобіжний захід на домашній арешт.

Відео Німецькі правоохоронці готують Онищенка до екстрадиції в Україну

Німецькі правоохоронці затримали колишнього депутата-втікача Олександра Онищенка. Готуються документи на його екстрадицію до України. Депутата минулого скликання звинувачували у тому, що  разом з поплічниками він  продавав газ держпідприємства "Укргазвидобування" за допомогою кількох своїх псевдокомпаній. Таким чином він завдав збитків державі у понад 1,6 мільярда гривень.  

Німецькі правоохоронці готують Онищенка до екстрадиції в Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції