Каструльні протести: міста України охопили мітинги працівників закладів харчування

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Каструльні протести: міста України охопили мітинги працівників закладів харчування

Люди вимагають, щоб заклади не закривали у вихідні

Каструлями і кришками на вулиці зранку грюкали в Києві, Одесі, Запоріжжі, Сумах, Львові працівники закладів харчування, які вимагають не обмежувати їхню роботу. 

Про це йдеться 11 листопада в ТСН.12.00

З плакатами та кухонним начинням на мітинг вийшли і у Запоріжжі. На площі під облдержадміністрацією зібралося майже тисяча людей. Кухарі, офіціанти, адміністратори, власники кафе та ресторанів вимагають не запроваджувати так званий «карантин вихідного дня» та обмеження роботи закладів до 20 години. Кажуть, другий локдаун малий бізнес вже не переживе.

Такого гучного пікету у Сумах ще не було, кілька сотень протестувальників, що вийшли на центральну площу міста з металевими  каструлями і тарілками,  під вікнами обладжміністарції безперервно гатять по них ополониками та кришками. На протест сумські ресторатори виходять не вперше.

У понеділок, після того, як вони перекрили центральну вулицю міста – чиновники пішли на поступки й збільшили їм часи роботи у вечірній час.  Дозволили працювати не до 20 години, як було раніше, а до 22 вечора. Утім, рестораторам цього мало. Бо ж як вони пояснюють – активність відвідувачів починається  саме увечері, тому і основні  заробітки.

Цього разу свої вимоги спрямовують до центральної влади. Вимагають мораторію на перевірки, компенсації втраченого доходу, матеріальної допомоги, заморожування і скасування податків, зниження чи скасування оренди. І для усього бізнесу рівних, а не вибіркових, умов карантину. «Це якраз відчай. Ми сьогодні проти карантину вихідного дня. Якщо закривати – то закривати усіх, а не вибірково. За перший карантин, який був весною – у всіх зараз борги такі, що половина закривається. Іще один карантин нам не вижити», - каже працівниця ресторану Світлана.

Нині ініціативну групу мітингарів покликали в обладмінстрацію для обговорення.

А у Львові на протест вийшли близько тисячі рестораторів, готельєрів, а також представників салонів краси, фітнес-клубів і не продовольчих ринків. Протестують проти карантину вихідного дня, який анонсував уряд.

На алеї біля обласної адміністрації розставили столики та крісла, також принесли із собою каструлі, сковорідки та ложки. І калатали так, щоб їх чув кожен чиновник. Представники бізнесу кажуть, що ще одного закриття  не переживуть, адже саме на вихідних отримують хоч якийсь прибуток. «В нас вже доходи впали на 70 відсотків. Це дуже хитро, тому що ми платимо повні податки, та наприклад я сплачую майже 70 тисяч податків в місяць і немає жодної допомоги від держави», – каже власниця ресторанів Тетяна Абрамова

Протестувальники поки не розходяться, чекаємо на розвиток подій.

 У Києві ж зранку до будівні Кабіну прийшли кілька сотень людей. Вони також влаштували гучний протест, вони обурюються, що через такі обмеження багатьом доведеться скоротити своїх працівників, а комусь і взагалі закрити свої заклади.

Люди сподівались, що до них вийдуть представники влади, але не дочекавшись почали розходитись.

Наступна публікація