Катеринчук хоче змусити Кабмін платити

"Європейська платформа для України" заявляє, що через суд змусить уряд виконувати рішення Конституційного суду про відновлення соціальних виплат громадянам.

Єврорух Миколи Катеринчука на святкуванні Дня Європи в Ялті (Фото: www.eurorukh.org.ua)
Микола Катеринчук сперечається з Миколою Азаровим: на думку лідера "Євроруху", для виконання рішення КСУ про відновлення соціальних виплат не потрібні зміни до Закону про держбюджет. (Фото: www.eurorukh.org.ua)

Громадсько-політичний рух "Європейська платформа для України" заявляє, що через суд примусить уряд Віктора Януковича виконувати рішення Конституційного суду України про відновлення соціальних виплат громадянам.

Про це йдеться в заяві "Європейської платформи для України", на яку посилається УНІАН.

Зокрема, в документі за підписом лідера цієї організації Миколи Катеринчука, зауважено, що 11 липня представники Кабінету міністрів Віктора Януковича заявили про неможливість виконати рішення КС, яким їх зобов‘язали розблокувати призупинені ними ж на 2007 рік виплати пільг, компенсацій і гарантій для населення. Як ідеться в заяві, “сьогодні уряд Януковича недоплачує пенсії і гальмує соціальні виплати 16 млн. громадян України на загальну суму 70 млрд. грн.”.

У документі зауважено, що 19 березня цього року лідер громадсько-політичного руху "Європейська платформа для України" Микола Катеринчук, подбавши про підтримку колег з фракції "Наша Україна", вніс подання до КС щодо відповідності Конституції України положень статей Державного бюджету на 2007 рік.

11 липня Конституційний суд України оприлюднив рішення в цій справі, яким скасував положення закону про державний бюджет, що стосувалися призупинення на 2007 рік виплати пільг, компенсацій і гарантій для населення. Це рішення стосується 21 категорії громадян України - від чорнобильців до пенсіонерів.

Громадсько-політичний рух "Європейська платформа для України" заявив, що для виплати цих коштів не потрібне ухвалення якихось законів або змін до бюджету, на що посилаються представники Кабміну. За інформацією Євроруху, статті 62 та 101 чинного закону про бюджет дозволяють урядові власним рішенням, без парламенту, збільшувати розмір соціальних виплат, у тому числі й для виконання рішення судів.

“Наголошуючи на незгоді уряду Віктора Януковича виконувати рішення Конституційного Суду громадсько-політичний рух "Європейська платформа для України" заявляє про рішучу готовність в судовому порядку примусити нинішній Кабінет Міністрів виплатити громадянам вкрадені у них кошти”, - йдеться в заяві.

Єврорух наголосив, що відповідно до Конституції України соціальні права й гарантії населення не можна обмежувати, а закон про держбюджет не може скасовувати чи зупиняти положення інших законів.

Раніше, 11 липня, перший віце-прем`єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров заявив, що уряд може реалізувати рішення Конституційного суду про соціальні гарантії громадян тільки після внесення зміни до закону про Державний бюджет на поточний рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: