Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Катування Сенцова їжею. Журналістка ТСН випробувала на собі примусове годування

Режисер голодує у російській колонії вже більше місяця.

Журналістка ТСН Ірина Курило випробувала на собі примусове годування – те, яке застосовують до ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова. У світі примусове годування вважають тортурами, а психологи вважають їх одними з найбільш травматичних, вони ламають людей з найсильнішою волею.

Система примусового годування передбачає, що людину годують через ніс, через трубочку – проти волі пхають у ніс зонд. Чинити опір у Сенцова немає сил. Бо він більше 30 днів нічого не їв. А ще він перебуває у в’язниці суворого режиму років на 20.

Журналістка зважилася на непростий експеримент. Приїхала у клініку натщесерце і за годину нічого не пила. Перед примусовим годуванням підписала спеціальні документи – згоду, бо без неї лікарі нічого робити не хотіли. Власне, як відбувалася процедура, дивіться на відео.

ВідеоГолодування Сенцова: ТСН.Тиждень перевірила, що відчуває пацієнт під час годування через зонд

Незаконно ув'язнений Олег Сенцов голодує вже 35-й день. Російські тюремники заявляли, якщо режисер не кине голодувати на 30 день, почнуть примусове харчування. Журналіст ТСН.Тиждень пішла на експеримент і дізналась, як це коли примусово через ніс вставляють зонд, аби нагодувати.

Голодування Сенцова: ТСН.Тиждень перевірила, що відчуває пацієнт під час годування через зонд

Що таке примусове годування, добре знає президент Асоціації психіатрів Україні, політв’язень, дисидент Семен Глузман. Він потрапив на 10 років у табори за свої погляди.

"Це нелюдська процедура, коли тобі вставляють щось, навіть, якщо у тебе з'являються сили там, якусь суміш вливають", - говорить Глузман.

Із погляду психіатрії – це одне з найбільших принижень. Після такого насилля ламаються навіть найтвердіші натури. Бо в тебе забирають контроль над останнім, що в тебе є - над функціями організму, такими як ковтати і дихати. Мозок просто не в стані з цим змиритися.

Глузман розповідає, як це вчиняли з ним і його братами у нещасті.

"Скручують за спиною руки в наручниках або ременем. Як правило, в наручниках. Якщо ви не хочете ще рот відкрити - щипці такі зворотного ходу – роторозширювач. Ну, якщо ви ще чините опір, то полетить кілька зубів - ну, це ж ваші проблеми. Ось тоді і вставляють. Була воронка і вони через цю воронку вставляли спочатку шланг, причому це був досить товстий шланг і іноді дуже грубий і весь уже в цих зазубринах, цих щілинах. Вносили якусь каструлю, в якій щось там зварили і по черзі брали і вставляли", - згадує Глузман.

Світова організація охорони здоров’я визнала примусове годування тортурами ще 1975 року. Але фактично насилля у тюрмах відбувається і далі. А саме голодування в пенітенціарній системі вважають одним із найбільших порушень дисципліни.

"Чому я припинив голодування перше, яке, по-моєму, 112 днів тривало? Ну, по-перше, було примусове годування", - каже Глузман.

Він розповідає, що після того, як в ніс вводять зонд діаметром 7 міліметрів, голову прошиває страшний, нестерпний біль. Не те, що чинити опір, ворухнути головою просто неможливо. Процедура триває кілька хвилини, але вони здаються століттями. Коли зонд витягають - людина залишається ще на годину нерухомою, рясно шмаркаючись кров'ю.

41-річний Сенцов оголосив безтермінове голодування в колонії Лабитнангі 14 травня. Зажадав звільнення 64 українських політв'язнів, але себе в список не включив. Правдивої інформації щодо його здоров’я немає ні в кого. Вірити російському омбудсмену та правозахисникам – не можна.

"За інформацією адвоката, Олег тримає голодовку. Він схуд уже на 10 кілограмів. Що там відбувається з внутрішніми органами, поки неясно - інформація у нас буде тільки 22 числа, коли там буде адвокат. Він практично лежить, як говорить адвокат, він і не встає", - розповіла сестра Сенцова Наталія Каплан.

Реаніматолог певен, що режисера вже годують, бо інакше він би просто не вижив. Води, яку п’є та підтримувальної терапії, що вводять внутрішньовенно - це глюкоза, фізрозчин та вітаміни – замало.

Олега Сенцова будуть годувати примусово. Це неодноразово обіцяли зробити російські тюремники, якщо режисер не перестане голодувати на 30-й день. Сьогодні вже 35-й.

Залиште свій коментар

Вибір редакції