Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Катування струмом і побиття: біженець з Криму розповів про тортури окупантів

З чоловіка і його родини вибивали зізнання у співпраці з терористами

Методи НКВС в окупованому Криму. Про тортури у виконанні російської ФСБ заявив ще один біженець з півострова - кримський татарин Ібрахімджон Мірпочаєв. Усіх чоловіків з родини кримського автомеханіка півдоби нещадно били та катували електрострумом, змушуючи обмовити себе та рідних у співпраці з угрупованням "Ісламська держава", йдеться в ТСН.16.45.

Свою історію утікач з окупованого півострова розповідає вже після переїзду на материк та через багато місяців після пережитого. Торік, у серпні Мірпочаєва, його батька та брата забрали силовики з ФСБ після стандартного обшуку вдома. З мішком на голові всадили у машину та кудись відвезли. Далі усіх трьох жорстоко били та катували. Між собою ФСБівці знущальницьки називали це "процедурами". З кримського автомеханіка намагались вибити зізнання, що він та його брат нібито їздили до Сирії, де воювали за ІДІЛ.

«Кілька годин тривало побиття. І хотіли мене зв'язати з ІД. Як я їздив до Сирії, воював там. На що я сказав, що я нікуди не їздив, не покидав територію», - розповідає чоловік.

ВідеоБіженець з окупованого Криму розповів про тортури у виконанні російської ФСБ

Методи НКВС - в окупованому Криму. Про тортури заявив ще один біженець з півострова - кримський татарин Ібрахімджон Мірпочаєв. Усіх чоловіків з родини кримського автомеханіка півдоби нещадно били та катували електрострумом, змушуючи обмовити себе та рідних у співпраці з угрупованням "Ісламська держава". 

Біженець з окупованого Криму розповів про тортури у виконанні російської ФСБ

Перевірити, чи справді залишав хтось із братів територію Криму, ФСБ, звісно, було неважко. Проте від них вимагали не зізнатись, а саме обмовити себе для того, щоби сфабрикувати кримінальну справу у тероризмі, яка стала б гачком для майбутньої співпраці - доносів на інших кримців. Така практика ФСБ нині дуже поширена в Криму для вербування агентури серед кримських татар.

«Завели в кабінет, зняли з мене джинси, зняли труси. На підлогу поклали, руки стягнули назад, обмотали скотчем. Підключили якийсь апарат, що мене трясло дуже сильно, било струмом, всередині мені наче все горить. І таким чином 6-7 разів підключали до струму. Я крикнув: все, зупиніть, вистачить, я вам скажу, що вам хочеться», - пригадує чоловік.

Із сусіднього приміщення кримець чув такі ж крики від болю свого брата. Зрештою вони підписали усе, що від них вимагали. Після чого їх вивезли у лісопосадку і там залишили. Згодом родина Мірпочаєвих втекла з Криму попри заборону ФСБ. У Києві, каже кримець, вони нарешті почуваються у безпеці. Сьогодні підтримати їх прийшов Ренат Параламов, який також пережив тортури ФСБ у Криму і втік. Він публічно розповів про це і саме розголос виявився найкращим захистом від нащадків НКВС. 

Факти катувань Мірпочаєвих та Параламова розслідує українська прокуратура Криму. Загалом правозахисники зафіксували щонайменше 55 випадків тортур в Криму. Насправді їх більше. Бо не про всі подібні факти стає відомо.

Залиште свій коментар

Вибір редакції