Казахи вмили руки

Директор компанії-постачальника фосфору "Казфосфат" Кайрат Шотбаков спростував звинувачення в несправності цистерн.

Директор компанії-постачальника фосфору "Казфосфат" Кайрат Шотбаков спростував звинувачення в несправності цистерн, в яких перевозився жовтий фосфор по території України.

Казах
УНІАН
Казахський спеціаліст на місці катастрофи
Він відзначив, що термін експлуатації двох з п'ятнадцяти цистерн закінчувався в грудні 2007 року, інших — в 2008 році. За словами Шотбакова, дозвіл на експлуатацію цистерн видала маріупольська компанія "Сирець".

Глава "Казфосфата" відзначив, що причиною аварії не міг бути і низький рівень води в цистернах з фосфором. Тому компанія не "бачить підстав для виплати компенсацій Україні" у зв'язку з аварією.

Нагадаємо, генеральний директор "Укрзалізниці" Володимир Козак раніше заявив, що міжвідомча комісія знайшла тільки одне порушення правил транспортування фосфору — недостатній рівень води в цистернах. Козак вважає, що якщо вина "Казфосфата" буде доведена, компанія буде зобов'язана виплатити Україні компенсацію за фосфорну катастрофу.

"Казфосфат" також не має наміру оплачувати транспортування і утилізацію фосфору. На думку керівництва компанії, ці витрати повинна узяти на себе голландська компанія Thermphos International BV, власник вантажу. Голландці ж вважають, що на момент аварії вантаж все ще належав казахстанській компанії, а тому платити не збираються. Про це газеті "Дело" розповів управляючий директор Thermphos International BV Роберт Деруйтер.

Цистерни з фосфором все ще знаходяться в Україні. Раніше Володимир Козак і міністр з надзвичайних ситуацій Нестір Шуфрич заявляли про початок транспортування фосфору назад в Казахстан. Проте тільки вчора Володимир Козак відбув до Москви — домовлятися про умови транзиту з російськими колегами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: