Казахстан має компенсувати збитки від "фосфорної аварії"

Кузьмук заявляє, що Україна вимагатиме від Казахстану компенсації витрат на ліквідацію фосфорної аварії.

Українська сторона має намір вимагати від казахстанської сторони фінансової компенсації витрат на ліквідацію аварії цистерн з фосфором у Львівській області.

Олександр Кузьмук
УНІАН
Кузьмук очолив слідчу урядову комісію з виявлення причин аварії
Про це віце-прем'єр-міністр Олександр Кузьмук сказав 19 жовтня в ефірі телекомпанії "5 канал", передають "Українські новини".

"Нам повинні повністю надати всі кошти, які ми витратили на ліквідацію аварії, на допомогу і (компенсувати – Прим.Ред.) ті збитки які ми понесли в результаті аварії," - сказав Кузьмук.

Кузьмук, який очолив слідчу урядову комісію з виявлення причин аварії, зазначив, що 15 вересня незалежні експерти з Дніпропетровського науково-дослідного інституту, які проводили експертизу, надали перші висновки, які встановили відсутність провини української сторони.

Ожидів
УНІАН
16 липня зійшли з колії 15 цистерн з фосфором товарного потяга в Буському районі Львівської області на перегоні "Красне-Ожидів"
Зараз, за словами Кузьмука, львівські експерти проводять за дорученням Генеральної прокуратури додаткову експертизу.

Кузьмуку важко спрогнозувати, коли чекати на результати додаткової експертизи, він відзначив тільки, що це вимагає тривалого часу.

"Я знаю точно, що це - не коротка дистанція," - сказав він.

Нагадаємо, 16 липня зійшли з колії 15 цистерн з фосфором товарного потяга в Буському районі Львівської області на перегоні "Красне-Ожидів". Цистерни виходили зі станції "Аса" (Джамбул, Казахстан) до станції "Оклеса" (Польща). Внаслідок витоку фосфору з однієї цистерни відбулося самозаймання шести цистерн.

Фосфорна аварія
УНІАН
Внаслідок витоку фосфору з однієї цистерни відбулося самозаймання шести цистерн
Під час гасіння пожежі утворилася хмара з продуктів горіння, яка поширилася на 90 кв. км. До зони ураження потрапили 14 населених пунктів Буського району й окремі території Радехівського і Бродівського районів області.

16 липня пожежа була ліквідована.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: