Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кажани атакують: рукокрилі все частіше залітають до квартир українців

Зоологи дали поради, що робити у таких випадках.

Кажани атакують! У службах порятунку тварин збільшується кількість заявок на порятунок рукокрилих, які залітають до квартир. Як поводитися в таких ситуаціях люди не знають, лякаються і шкодять самим червонокнижним, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Серед ночі квартира Марії та Світлани раптово перетворилася на притулок відразу для трьох кажанів. Дівчата будили знайомих, ловили мишей, дзвонили пожежникам, поки все ж таки не знайшли номер телефону служби порятунку тварин. "За півгодини прийшов рятувальник і врятував кажанів, точніше, нас від кажанів", - кажуть жінки.

ВідеоКажани все частіше залітають до людського житла

У службах порятунку тварин збільшується кількість заявок на порятунок рукокрилих, які залітають до квартир. Як поводитися в таких ситуаціях люди не знають, лякаються і шкодять самим червонокнижним . Історії про домашніх кажанів і правила поведінки з ними – далі в ТСН.

Кажани все частіше залітають до людського житла

Рятувальники виклали в мережу відео з порадами, як не нашкодити передусім самим кажанам. Користувачі у відповідь почали постити своє відео, бо кажанчики у київських квартирах - часті гості.

Кажанам і самим нелегко – вони з найчутливіших до змін довкілля. І дуже вразливі - занесені у Червону книгу. Але й для людини вони не завжди безпечні – можуть переносити сказ, Еболу та інші смертельні інфекції. Але часто їх бояться через міфи про вампірів.

У центрі реабілітації рукокрилих, який працює у Харкові, пояснюють, чому їхні вихованці потрапляють до людей дедалі частіше.

"Зараз у кажанів іде процес міграції. Вони мігрують до потенційних місць зимових сховищ. Тобто, вони обирають місця, де вони можуть проводити зиму", - розповідає співробітник центру Віктор Ковальов.

Віктор рекомендує робити як він: "Вдягти якусь рукавицю, або шкіряну, або з тканини, та спіймати кажана. Так щоб не зламати йому крила. Бажано не збивати його шваброю".

Найпростіше і найперше - відчинити балкон та вікна, вимкнути світло і зачекати годину - з великою вірогідністю кажани полетять собі геть.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції