Керченський міст зміщується, це може становити загрозу для життя людей - МінТОТ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це свідчить про нестабільність морського дна у місцях встановлення опор.

Зведений Росією Керченський міст зміщується і це може становити загрозу для життя та здоров'я людей.

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України.

Процеси зміщення зафіксували за допомогою інтерферометричного методу обробки  космічних знімків, зроблених з боку тимчасового окупованого Криму та острова Тузла. Знімки показали декілька критичних ділянок, де відбувається зміщення.

За інформацією МінТОТ, у районі штучного насипу з боку Кримського півострову відмічаються об’єкти з вертикальними зміщеннями зі швидкістю від 89 міліметрів (просідання) до 52 міліметрів на рік (підняття).

У центральній частині мосту спостерігається підняття арки залізничного сполучення зі швидкістю до 30 міліметрів на рік. Разом із тим арка автомобільного сполучення просідає зі швидкістю до 32 міліметрів на рік.

Також дві небезпечні ділянки зафіксовані на острові Тузла. На першій частина коси просідає зі швидкістю від 10 до 90 міліметрів на рік. На другій об’єкти поруч з ділянкою мосту просідають зі швидкістю до 83 міліметрів на рік.

У МінТОТ зазначають, що виявлені зміщення арок Керченського мосту свідчать про нестабільність морського дна у місцях встановлення опор. Вони мають негативний вплив на акваторію Чорного моря, можуть нести загрози життю і здоров’ю людей.

"Складні погодні умови особливо у зимовий період в сейсмічно нестабільному районі можуть посилити дестабілізуючі фактори впливу на стійкість Керченського мосту", - заявляють у відомстві.

Керченський міст зміщується_1
Міністерство з питань тимчасово окупованих територійі тимчасово окупованих осіб
Керченський міст зміщується_2
Міністерство з питань тимчасово окупованих територійі тимчасово окупованих осіб

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін особисто відкрив міст, який з'єднує материкову частину Росії з анексованим Кримом.

В Україні різко розкритикували дії Росії. Зокрема, українські дипломати нагадали, що міст був побудований на окупованій території. При цьому будівництво негативно впливає на довкілля, судноплавство і рибальство. Своєю чергою США також засудили зведення Росією мосту на окупованому півострові, зазначивши, що "Крим є частиною України". У Британії будівництво назвали черговим прикладом бездумної поведінки РФ.

ВідеоЄС засуджує РФ за Керченський міст, блокування судноплавства та мілітаризацію Азовського моря

З весни Росія нарощує свою військову присутність на Азові, до того ж затримує кораблі, що прямують до українських портів. У Європарламенті готують жорстку резолюцію у відповідь на дії Кремля, які, на переконання європарламентарів, загрожують новим конфліктом у Європі. Голосування за резолюцію заплановане на четвер.

ЄС засуджує РФ за Керченський міст, блокування судноплавства та мілітаризацію Азовського моря

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції