Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Керівник Інституту серця не звільнив завідувачку дитвідділення, яка ховала "тітушку" Крисіна - Супрун

Очільниця МОЗ на прикладі скандалу пояснила, чому в Україні потрібно ввести ліцензування лікарів.

Керівник Інституту серця Борис Тодуров не звільнив і навіть не виніс догану завідувачці дитячого відділення Ірині Аксьоновій, яка переховувала у клініці обвинуваченого у вбивстві й рейдерському захопленні "головного тітушку" Юрія Крисіна.

Про це заявила виконувач обов’язків міністра здоров’я України Уляна Супрун в інтерв’ю "РБК-Україна".

"Кожен медичний заклад, який є автономним, не залежить від МОЗ або від міської влади. Головний лікар вирішує такі питання. В Інституті Серця це Борис Тодуров. Він вирішив нічого не робити, хоча ми написали листи обурення і надали інструкції, як можна діяти. Ви, журналісти, про це писали, активісти звертали на це увагу. Деякі активісти навіть приходили на місце і показували своє обурення. Але головний лікар зараз вирішує, хто у нього працює або не працює", - наголосила вона.

За словами Супрун, нині проблему допомогло б вирішити, якби хтось подав до суду проти лікаря.

"Але повинна бути людина, яка може подати до суду. Я думаю, що це все зміниться, коли буде професійне ліцензування лікарів. Передбачається механізм: коли є скарга на лікаря, її повинна розглядати ліцензійна комісія. Вона може або дати штраф, або догану, може відправити лікаря на курси. Може тимчасово чи назовсім скасувати дію ліцензії, і тоді лікар не зможе працювати. Це повинен бути незалежний спосіб оцінки, щоб не тільки головний лікар міг звільнити людину з роботи або дати догану. Коли є скарга проти лікаря, її має розглянути незалежний орган", - пояснила очільниця МОЗу.

Також Супрун додала, що концепція вже пройшла громадське обговорення, і після внесення правок до останнього варіанту, буде подана до Кабміну, а коли уряд її ухвалить, то одразу буде розроблено і подано законопроект до Верховної Ради.

Нагадаємо, ватажка "тітушок" Крисіна підозрюють у вбивстві журналіста В’ячеслава Веремія в ніч проти 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві, у період Євромайдану. 

Крисін став фігурантом й інших справ. Зокрема, справи про напад на автозаправну станцію "Народна АЗС" у Києві в районі аеропорту "Жуляни" 5 травня 2016 року.

26 лютого активісти, учасники АТО на Донбасі відвідали в Інституті серця Юрія Крисіна, який перебував на обстеженні в дитячому відділенні. Йому принесли в лікарню отруту, кульки, мандарини, а також облили зеленкою.

13 червня апеляційний суд Києва засудив Крисіна у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія до п'яти років в'язниці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції