Керівник "РИА Новости Украина" Вишинський погодився на обмін утримуваними між Україною та Росією

Керівник "РИА Новости Украина" Вишинський погодився на обмін утримуваними між Україною та Росією

Фото: УНІАН

Вишинський погоджується покинути територію України.

Затриманий за державну зраду керівник "РИА Новости Україна" Кирило Вишинський погодився на обмін утримуваними між Україною та Росією за формулою "35 на 35". Тож зміна запобіжного заходу відбулася завдяки тому, що Вишинський підписав відповідний документ.

Заяву Вишинського у Facebook опублікувала речниця генпрокурора України Лариса Сарган.

"Кажуть, Кирило Вишинський відмовлявся від ймовірного обміну на політичних в’язнів Кремля. І це в той час, як його долею переймалася російська омбудсменка. І наче не змінив своєї думки і зараз, про що сказав на виході із зали суду: "В таких серьезных вещах своего мнения не меняют. Как это возможно по отношению к невиновному человеку?". Але. Сьогодні в судовому засіданні зміна запобіжного заходу Вишинському відбулася в рамках підготовки до обміну "35 на 35" і за згодою самого Вишинського", - написала Сарган.

У документі вказано, що Вишинський погоджується покинути територію України.

Фото: Лариса Сарган
Фото: Лариса Сарган

Нагадаємо, проросійського пропагандиста Кирила Вишинського звільнили з-під варти. Керівник "РИА Новости Украина" просидів у СІЗО 15 місяців і нині за рішенням апеляційного суду Києва, вийшов під особисте зобов’язання, йдеться у ТСН.16:45.

Кирило Вишинський під спалахи фотооб’єктивів підписав особисте зобов'язання. Тепер на засідання суду та виклики слідчих він ходитиме з дому, а не приїжджати в автозаку.

Вишинського затримали у травні 2018 року за підозрою в державній зраді. Головному редактору "РИА Новости-Украина" інкримінують спробу повалення конституційного ладу, сепаратизм, розпалювання національної ворожнечі й незаконне зберіганні зброї. За версією слідчих, Вишинський сприяв підривній діяльності Росії проти України. На сайті своєї агенції журналіст публікував  статті з виправданням анексії Криму та окупації Донбасу - це щедро фінансував Кремль.

"За оперативними даними сума щомісячна сягатиме більше 100 тисяч євро", - коментував заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

Крім грошей Вишинський ще й отримав медаль від Путіна – "За повернення Криму". Та орден "За заслуги перед вітчизною". Медаль вилучили під час обшуків, а також російський паспорт.

Вишинський родом із Дніпра, там починав працювати журналістом на місцевих каналах, згодом був власкором російського телеканалу "Росія". Працював на росіян і під час Революції Гідності. І запам’ятався прямими репортажами в дні розстрілів 2014 року, в яких мітингувальників на Майдані називав бойовиками.

Свою справу Вишинський називає сфабрикованою і політизованою попередньою українською владою.

Вишинський відмовляється від ймовірного обміну на політичних в'язнів Кремля

Вишинський відмовляється від ймовірного обміну на політичних в'язнів Кремля

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація