Керівництво Вищого адмінсуду перешкоджає СБУ вести слідство

Голова СБУ Наливайченко поскаржився на керівництво ВАС, яке не дозволяє перевірити рахунки голови суду Пасенюка.

Керівництво Вищого адміністративного суду України перешкоджає слідчій групі у складі співробітників СБУ, Генеральної прокуратури та НБУ здійснити перевірку рахунків голови суду Олександра Пасенюка.

Про це повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко.

"Я відповім так: співробітництва ніякого зі слідством. Більше того, вони (керівництво суду) не допускають перевірку. Тому зараз разом з Генеральною прокуратурою зібрана слідчо-оперативна група визначає заходи (все ж таки це - найвища судова установа)", - сказав він.

На уточнююче запитання, чи не проводиться ця перевірка у рамках заяв екс-голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича, Наливайченко відповів: "Це – окрема справа, я би так її назвав. Вона - фактова. Поки що: поки не буде задокументовано власне в бухгалтерії, в самому приміщенні те, що визначив слідчий, що необхідно задокументувати... Але робота триває. І Нацбанк залучений нами. Тобто, будемо діяти згідно із законом. Побачимо...".

Нагадаємо, тижневик "Дзеркало тижня" (№ 41, 24-30 жовтня 2009 р.), посилаючись на власні джерела, поінформував, що СБУ надіслала до Національного банку України лист про необхідність перевірки всіх банківських рахунків і депозитних скриньок, відкритих в українських фінансових установах на ім`я голови Вищого адміністративного суду України Пасенюка.

При цьому видання припустило, що перевірка рахунків Пасенюка, імовірно, пройде у рамках оперативної справи, порушеної на підставі свідчень екс-голови Львівського апеляційного адміністративного суду Зварича.

У свою чергу, Пасенюк у коментарі виданню заявив, що звинувачення керівництва ВАСУ в причетності до корупції є спробою тиску на судову систему напередодні президентських виборів.

"Повідомлення щодо розслідування справи екс-судді Зварича, поширене засобами масової інформації - а саме: згадка про мою причетність до справи, - не є об`єктивним, і розглядається мною як чергова спроба підірвати довіру до системи адміністративних судів напередодні президентських виборів, оскільки саме до компетенції адмінсудів входить розв’язання виборчих спорів", - упевнений Пасенюк.

При цьому, на думку судді, направлену проти нього інформаційну кампанію в ЗМІ замовила одна з українських політичних сил, яка має вплив на Генпрокуратуру.
Пасенюк нагадав, що розголошення обставин справи Зварича є порушенням презумпції невинності і таємниці слідства.

Читайте також:

СБУ перевірить банківські рахунки голови Вищого адміністративного суду

Зварич зізнався, що давав хабарі голові ВАСУ за своє призначення

Щодо судової реформи немає єдності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: