Керівництво ВР можуть обрати пакетом

Рішення про пакетне обрання президії Верховної ради було прийняте на спільному засіданні фракцій БЮТ та НУ-НС.

Це рішення передбачає, що голова Ради, його перший заступник і заступник будуть обиратися одне голосування - у пакеті.

Відповідно до рішення коаліції, кандидатуру на посаду першого заступника голови Ради буде пропонувати опозиція.

Тимошенко Кириленко
УНІАН
Юлія Тимошенко та В'ячеслав Кириленко демонструють повне взаєморозуміння
У ході обговорення цього питання деякі депутати від НУ-НС зазначили, що висування на посаду першого віце-спікера - опозиціонера не зовсім логічно. До того ж на засіданні їх фракції не приймалося рішення про згоду голосувати пакетом.

Зі слів голови фракції БЮТ Юлії Тимошенко, єдиною фракцією від опозиції, яка погодилася на голосування пакетом, є фракція Комуністичної партії, тому, імовірно, саме її представник буде висунутий на посаду першого віце-спікера.

Тимошенко зазначила, що у разі протиправних дій першого віце-спікера, коаліція залишає за собою право переобрати його. З її слів, європейській практиці відповідає норма, коли посаду першого віце-спікера займає опозиціонер.

При голосуванні за це рішення один депутат утримався й один проголосував проти.

Після закінчення перерви у роботі Верховної ради обговорення законності пакетного голосування продовжилося у сесійній залі.

Представники Партії регіонів та Блоку Литвина виступали проти пакетного голосування, заявляючи про порушення Регламенту ВР. Втім член президії, представник НУ-НС Роман Зварич зачитав витяг саме з цього документу, який допускає можливість обрання голови ВР, а також двох його заступників одним списком.

За поданнями фракцій Партії регіонів і Комуністичної партїі у засіданні оголошена перерва до 16:00.

Як повідомляв iPlus, раніше Юлія Тимошенко запропонувала пакетне голосування з обрання керівництва Верховної ради. Ця пропозиція була відкинена Партією регіонів, але підтримана комуністами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: