Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кернес запевняє, що у його готелі під час обшуків нічого не вилучили

Міськраду досі обшукують.

У Харківській міськраді тривають обшуки, у будівлі дуже багато оперативників Служби безпеки. Шукають документи у кількох департаментах - юридичному, земельних ресурсів та департаменті з реєстрації, повідомляє кореспондент ТСН.

У готелі "Національ", де живе мер Харкова, обшуки уже завершилися. За словами Геннадія Кернеса, оперативники там нічого не вилучили. За санкцією Печерського суду Києва, там шукали документи, пов'язані з виділенням землі у період з 2008 по 2010 рік, у рамках кримінального провадження, відкритого два роки тому.

"Я думаю, чогось вичікували, тому що, наскільки я розумію, можна було в будь-який час після революції це пред'являти, як якісь злочини проти народу", - впевнений Кернес.

Очільник Харкова та партія "Відродження", від якої він балотувався на посаду міського голови, вважають кримінальне провадження, за яким проводяться обшуки, виключно політичною справою. За словами адвокатів Кернеса, притягнути до відповідальності очільника міста за виділення землі не реально.

"Судової перспективи ця справа не має. Рішення про виділення земельної ділянки приймає не Геннадій Кернес а колегіальний орган - рішенням сесії міськради", - запевняє адвокат Юлія Плетнева

В ГПУ підозрюють, що Кернес та його найближче оточення причетні до розкрадання понад 650 гектарів землі на 4 млрд гривень. А в громадській орагнізації "Харківський антикорупційний центр" підрахували, що масштаби земельних махінацій набагато більші - за площею вони дорівнюють території чотирьох королівств Монако. Кажуть, чиновники використовували за так звану "кооперативну схему".

"У Харкові ця схема почала реалізовуватися у 2008 році. Що зручно, і чим користувалася влада, - це те, що законодавство не обмежує розмір земельної ділянки, який може отримати кооператив, тобто деякі кооперативи могли отримувати по 5, по 10 соток", - розповідає заступник голови громадської організації "Харківський антикорупційний центр" Ігор Черняк.

За інформацією Харківського антикорупційного центру, кооперативна схема виділення земель діє і зараз.

Кореспондент ТСН Світлана Федчун

Залиште свій коментар

Вибір редакції