Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Керівництво "Нафтогазу" розповіло деталі переговорів з "Газпромом" щодо транзиту

У "Нафтогазі" заявили про неприйнятний контракт та шантаж з боку "Газпрому".

Під час тристоронніх переговорів у Брюсселі стосовно транзиту газу після 2019 року, представники російського "Газпрому" відмовилися сплачувати 2,7 мільярда доларів боргів за рішення Стокгольмського арбітражу. Також вони запропонували "Нафтогазу" укласти "мирову угоду".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

Один з керівників компанії розповів, що "Газпром" спочатку наполягає на "відновленні балансу у стосунках між компаніями" і лише після цього погодиться подовжити дійсний контракт щодо транзиту.

"На думку "Газпрому", це може статися або у разі відміни рішень Стокгольмського арбітражу в апеляційному суді, або у разі "мирової угоди" між "Нафтогазом" та "Газпромом". Перший раз офіційно звучала теза "про нульовий варіант", але я би не трактував ці слова просто як відмову Нафтогазу від 2.7 млрд дол, які Газпром має ще доплатити за рішенням арбітражу, оскільки рішення арбітражу виходять далеко за межі цих 2,7 млрд. дол", - йдеться у дописі.

Вітренко додав, що поточний контракт не відповідає нормам та може загрожувати Україні "нульовим транзитом" після будівництва "Північного потоку-2".

"Крім його невідповідності європейським правилам, в інтерпретації "Газпрому" цей контракт не містить ніяких гарантій по обсягах транзиту, тобто після побудови Північного Потоку-2, "Газпром" зможе знизити транзит через Україну до нуля навіть якщо контракт буде продовжений на наступні роки", - зазначив він.

Нагадаємо, на переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.

Стало відомо, що російська компанія "Газпром" пропонувала подовжити газові контракти з українським "Нафтогазом" після 2019 року навіть без проведення експертних консультацій. Міністр закордонних справ України висловив обурення з цього приводу. "Наше законодавство - європейське. Нові газові контракти мають базуватися на європейських правилах. Крапка", - підкреслив він.

ВідеоГазове питання: у Брюсселі проводять тристоронні переговори між Україною, Росією та ЄС

У Брюсселі сьогодні проходить другий раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС. Йтиметься про транзит російського газу через територію нашої країни після 2020 року. Саме доти діє контракт України з "Газпромом", який регулює постачання і прокачку газу через Україну. 

Газове питання: у Брюсселі проводять тристоронні переговори між Україною, Росією та ЄС

Залиште свій коментар

Вибір редакції