Кіберполіція не шукає пранкерів та творців телеграм-каналів, які "зливають" компромат на політиків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правоохоронці кажуть, що постраждалі мають спочатку заявити про злочин.

Кіберполіція України не розшукує осіб, причетних до створення телеграм-каналів, які публікують компромат на політиків. Про це ТСН розповів керівник відділу протидії злочинам у сфері обігу протиправного контенту та телекомунікацій, капітан поліції Андрій Мірошниченко.

За словами поліцейського, його підлеглі моніторять та аналізують Мережу постійно, аби виявити ознаки злочину у розміщеній інформації, однак "зливи" на політиків до цієї категорії не відносяться.

"Саме про ці випадки – здійснюється моніторинг безпосередньо тоді, коли до департаменту надійшло звернення громадянина щодо того, що відносно нього вчиняються якісь неправомірні дії. Тоді вже відбувається моніторинг", - каже Мірошниченко.

Загалом правоохоронець радить депутатам та чиновникам бути пильними, коли переписуються у месенджерах. Підмічати манеру переписки своїх співбесідників – якою мовою пишуть, які символи і емоджі зазвичай використовують, і у разі сумнівів, перевіряти опонента.

"Якщо у людини є сумніви, що вона переписується безпосередньо з цим абонентом – вона може завжди йому зателефонувати та спитати чи це вона чи ні. Або зателефонувати спільним знайомим чи сім’ї. Крім того, якщо є такі випадки і особа не може встановити з ким вона переписувалася чи надала свої дані – завжди можна звернутися до департаменту кіберполіції чи зворотній зв’язок на сайті або за телефоном 102 до Нацполіції", - зазначив поліцейський.

Як повідомлялося, на Telegram-каналі з'явилися аудіозаписи розмов, які нібито вів директор ГБР Роман Труба. На записах Труба розмовляє нібито з різними чиновниками Офісу президента та іншими співробітниками ГБР. Труба заявив, що аудіозаписи є фейками й, мовляв, коментувати фейки він не буде.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Відео "Трубу прорвало": записи нібито звіту очільника ДБР Андрію Богдану оприлюднили в інтернеті

Створений лише учора Телеграм-канал виклав записи, в яких керівник ДБР рапортує перед головою Офісу президента Андрієм Богданом, обіцяє йому зробити пріоритетною справу Петра Порошенка. А також дає команду призупинити обшуки у Приватбанку та НБУ на час візиту місії МВФ. Ще в одному фрагменті Трубі радять не перейматись справами Майдану.  

"Трубу прорвало": записи нібито звіту очільника ДБР Андрію Богдану оприлюднили в інтернеті

Залиште свій коментар

Вибір редакції