У Кіберполіції попередили про загрозу повторної хакерської атаки

У Кіберполіції попередили про загрозу повторної хакерської атаки

Фото: Reuters

Шкідливий вірус може потрапити до комп'ютера не лише через "M.E.Doc".

Кіберполіція не виключає, що існує вірогідність повторення масштабної кібератаки 

Про це повідомив старший інспектор з особливих доручень департаменту кіберполіції Національної поліції В'ячеслав Марцинкевич, повідомляє Укрінформ.

За його словами, остання кібератака стала такою масовою і потужною через те, що податкове програмне забезпечення "M.E.Doc", як канал розповсюдження вірусу, мало доступ до усього комп'ютера і досить часто його заносили у виключення в роботі антивірусних програм.

Таким чином шкідливий код абсолютно без зусиль потрапив до комп'ютерів.

Марцинкевич додав, що у роботі бізнесу наразі використовуються ще декілька схожих українських спеціалізованих програм.

"Те саме відбувається із цими програмами. Тобто вони рекомендують додавати ці компанії у винятки, в оновленнях теж іноді приходять якісь трояни. Відповідно, не виключено, що це може повторитися, абсолютно не виключено. Точних дат ніхто не може сказати. Тиждень, два, три - невідомо", - заявив експерт.

Нагадаємо, 27 червня, Україну вразила масштабна хакерська атака. Про вірус Petya.A близько 14 години повідомили банки, державні та комерційні підприємства.

Загалом вірусом були вражені комп'ютерні системи "Укренерго", "Київенерго", "Епіцентр", "Київстар", Vodafone, Lifecell, канал ATR, "Укрзалізниця", Київський метрополітен, Ощадбанк, "Нова Пошта", аеропорт "Бориспіль", мережа заправок WOG, "Укргазвидобування" та інших. Також "під удар" потрапив і сайт Кіберполіції України.

1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A. У "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком"

Хакери тимчасово паралізували сайт Міністерства освіти відвертими фото невідомої білявки

Хакери тимчасово паралізували сайт Міністерства освіти відвертими фото невідомої білявки

Повʼязані теми:

Наступна публікація