Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кіберполіція викрила авторів вірусу, який замаскований під ліцензійне ПЗ

Шкідлива програма викрадає паролі та дозволяє спостерігати і слухати жертв зламу.

Українська кіберполіція викрила злодіїв, які поширювали віруси для викрадення конфіденційної інформації. Для цього вони створювали та купували й модифіковували програмне забезпечення.

Згідно повідомлення правоохоронців, програми кіберзлочинці поширювали на спеціалізованих форумах та чатах бірж криптовалют під виглядом ліцензійного програмного забезпечення. "Насправді ж користувачі завантажували на свій пристрій вірус. Зазвичай це були віруси типу stealer або keylogger", - пояснили в кіберполіції. Там уточнили, що робота шкідливих програм налаштована на збір інформації, зокрема паролів, логінів до різних ресурсів, інформації про гаманці криптовалют, файли з персональною інформацією тощо.

Відео Кібершахраї поширюють вірус серед нотаріальних установ

Через електронні листи він потрапляє на комп'ютер та встановлює шахрайське програмне забезпечення, яке зчитує паролі та коди. Уся небезпека полягає у тому , що нотаріуси мають персональні доступи мало не до усіх державних реєстрів країни. А відтак під загрозою опиняємося усі ми. 

Кібершахраї поширюють вірус серед нотаріальних установ

"У подальшому зібрана інформація направлявся зловмисникам на спеціально налаштований сервер. Частина розповсюдженого шкідливого програмного забезпечення дозволяла їм віддалено керувати інфікованими пристроями на правах адміністратора, зокрема спостерігати за жертвами та прослуховувати їх розмови", - пояснили правоохоронці. Вони додали, що отримані дані могли також продаватися на відповідних форумах.

Фотогалерея Українській кіберполіції передали техніку для боротьби з хакерськими атаками (2 фото)

До злочину виявилися причетними двоє 28-річних мешканців Хмельницької області. Сума збитків від їхніх дій іще встановлюється. "За місцем проживання зловмисників правоохоронці провели обшуки. Вилучено комп’ютерну техніку, на якій зберігалося різноманітне шкідливе програмне забезпечення. Техніку направлено на експертизу. Працівники кіберполіції проводять заходи спрямовані на ідентифікацію власників інфікованої вірусами електронно-обчислювальної техніки", - повідомляють правоохоронці.

За фактом злочину розпочате досудове розслідування. Кіберполіція нагадує правила безпеки роботи в інтернеті та збереження на комп’ютері своєї інформації: використовувати тільки ліцензійне програмне забезпечення, постійно оновлювати операційну систему, користуватися актуальними антивірусними програмами, не завантажувати файлів із підозрілим змістом та від невідомих осіб, а також використовувати надійні паролі, при цьому один пароль має використовуватися лише для одного сервісу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції